Fly4free.pl

Jeden z symboli Chicago będzie przez kilka miesięcy niedostępny! Miłośnicy selfie będą niezadowoleni

Cloud Gate
Foto: Rolf_52 / ShutterStock
Jedna z największych atrakcji Chicago, która przyciąga turystów, ale i mieszkańców, nie będzie dostępna dla odwiedzających przez kilka miesięcy. Popularna wśród miłośników selfie "fasolka" została wyłączona z użytku na skutek prac remonotowych.

Kultowa „fasolka” jest centralnym punktem AT&T Plaza w Millennium Park w Chicago. Serwis Block Club Chicago informował, że w 2019 roku na Instagramie ponad milion zdjęć było oznaczonych hashtagami z tą rzeźbą urodzonego w Indiach brytyjskiego artysty Anisha Kapoora. Biorąc pod uwagę upływ czterech lat, a także fakt, że nie wszystkie fotografie lądują w mediach społecznościowych, rzeczywista popularność Cloud Gate wydaje się być znacznie większa.

W najbliższym czasie „fasolka” nie będzie jednak przyciągać miłośników ciekawego selfie. Rzeźba została wyłączona z użytku na skutek rozpoczęcia prac konserwacyjnych na Grainger Plaza, który otacza kultowy punkt Chicago. Póki co nie podano dokładnej daty ich zakończenia, ale wiadomo jedynie, że mają potrwać do wiosny 2024 roku.

Władze miasta w oficjalnym komunikacie przekazały, że rozpoczęte 15 sierpnia prace konserwacyjne są „rutynowym działaniem związanym z wiekiem parku, który jest domem dla „fasolki” i jego głównym punktem„. W ramach prac ma zostać wymieniona kostka brukowa, przeprowadzone drobne naprawy i zainstalowane nowe elementy infrastruktury rozrywkowej i kulturalnej.

Podczas gdy odwiedzający Chicago będą mogli zobaczyć oryginalną Cloud Gate dopiero w przyszłym roku, chętni do zrobienia wyjątkowego selfie mogą udać się do Nowego Jorku, gdzie znajduje się jej mniejsza wersja. „Mini-Bean” jest wkomponowana pod tym, co nowojorczycy nazwali „Jenga Tower” przy Leonard Street 56 w dzielnicy Tribeca na Manhattanie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »