Fly4free.pl

Chcesz latać Ryanairem? MUSISZ zapisać się do programu lojalnościowego. Nadchodzą zmiany

Foto: Ryanair.com
Na razie irlandzka linia jeszcze zachęca swoich klientów do zapisywania się do programu lojalnościowego, kusząc voucherami. Ale od połowy przyszłego roku członkostwo w myRyanair ma być obowiązkowe dla wszystkich pasażerów taniego przewoźnika – donoszą irlandzkie media.

Ryanair wystartował z programem lojalnościowym w 2014 roku – początkowo miał on służyć lepszej personalizacji oferty dla pasażerów, a także łatwiejszemu rezerwowaniu biletów (dzięki zapamiętaniu danych z paszportu i karty kredytowej).

W kwietniu Ryanair ogłosił, że od października członkowie myRyanair będą mieli jeszcze większe profity. Najważniejszą zaletą ma być to, że jego członkowie będą mieli 24-godzinną przewagę na zakup biletów we wszystkich promocjach organizowanych przez linię. Dla lojalnych klientów mają być też darmowe bilety – jeśli w ciągu roku będziemy lecieć Ryanairem 12 razy, za kolejny lot nie trzeba będzie płacić.

Obecnie irlandzka linia kusi klientów do zapisywania się do programu – kilka dni temu pisaliśmy o tym, że każdy kto założy profil myRyanair dostanie kupon rabaty w wysokości 48 PLN do wykorzystania na następny lot.

Promocje działają – w myRyanair jest już ponad 11 mln ludzi. Ale u Ryanaira wszystko zmienia się dynamicznie. Irlandzkie media podały właśnie, że Michael O’Leary chce, aby od połowy przyszłego roku członkostwo w myRyanair było obowiązkowe dla wszystkich, którzy chcą kupić bilet na samolot. Innymi słowy: nie masz konta? Nie polecisz.

Decyzja nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona przez linię, ale O’Leary miał o niej mówić podczas kilku spotkań z dziennikarzami.

Szef Ryanaira chwali zalety programu.

– Jeśli w zeszłym roku leciałeś z nami pięć razy, to damy ci dodatkowe zniżki, żebyś w tym roku leciał z nami sześć razy. Będziemy też wiedzieli czy lubisz parkować swoje auto na lotnisko i za pomocą jednego kliknięcia będziesz mógł dostać atrakcyjny rabat na parking. W przyszłości nie będzie też żadnych opłat na pokładzie samolotu. Jeśli chcesz zamówić kawę, będziesz mógł to zrobić za pomocą aplikacji i otrzymasz ją wkrótce po starcie samolotu. Chcemy całkowicie zrewolucjonizować branżę transportową – mówi O’Leary.

O’Leary przyznał też, że za 8 lat linia planuje przewozić ponad 200 mln pasażerów rocznie. Przyznał jednak, że dochody z biletów będą „mniejszą częścią biznesu”. Główną mają być dodatkowe usługi sprzedawane za pośrednictwem aplikacji.

Przykładem takiej dodatkowej usługi jest wprowadzony niedawno obowiązek płatnego wyboru miejsca dla rodziców podróżujących z dziećmi.

Czy program ma jakieś wady? Oczywiście – jak mówi O’Leary „będziemy wiedzieli o was wszystko: dokąd jedziecie, z kim podróżujecie, z żoną, partnerką czy kochanką”. Ryanair zapewnia co prawda, że nie zamierza sprzedawać tych poufnych informacji, ale… Zawsze jest jakieś ale…

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Ryanair = Talibowie lotnictwa
jancol1, 14 września 2016, 11:34 | odpowiedz
TERAZ KUPUJĄ NASZE DANE, A PÓŹNIEJ JE POPROSTU WEZMĄ
MIMOA.EU, 14 września 2016, 11:55 | odpowiedz
Jak zwykle z igły widły... aby tylko kliknąć!
widły, 14 września 2016, 12:09 | odpowiedz
INSTAGRAM.COM/MIMOA.EU CZYLI TERAZ KUPUJĄ NASZE DANE, A PÓŹNIEJ JE POPROSTU WEZMĄ
Czyli jak się teraz zarejestruje to dostanę "gotówkowe gratisy ? "
hehe, 14 września 2016, 12:16 | odpowiedz
Czyli O'Leary myśli, że z dnia na dzień wszyscy chętni do latania Ryanairem zdecydują się oddać mu własne dane do jego pełnej dyspozycji? Już widzę jak odpływają mu miliony pasażerów w kierunku innych linii. Nie wiem jak inni, ale ja mam zasadę - jeśli jakikolwiek przewoźnik (niekoniecznie lotniczy) wymaga przed zakupem zalogowania lub stworzenia własnego profilu, to jest równoznaczne z olewaniem klientów spoza wąskiego grona, więc i ja ich olewam.
jaro, 14 września 2016, 12:37 | odpowiedz
nie ma co rwać szat... te dane i tak się podaje kupując bilet...
andreas, 14 września 2016, 12:54 | odpowiedz
Nic nowego, w wizzair jak nie jesteś zalogowany na konto mywizz to biletu nie kupisz Z treści wynika, że wystarczy kupić w roku np. 12 lotów krajówek po 9 zł, by za to 13 lotem ZA DARMO polecieć np. na Kanary Zgadzam się, ZERO KONKRETÓW, a i patrząc jak ta strona działa to powodzenia im życzę
dg77, 14 września 2016, 13:27 | odpowiedz
jaro Czyli O’Leary myśli, że z dnia na dzień wszyscy chętni do latania Ryanairem zdecydują się oddać mu własne dane do jego pełnej dyspozycji? Już widzę jak odpływają mu miliony pasażerów w kierunku innych linii. Nie wiem jak inni, ale ja mam zasadę – jeśli jakikolwiek przewoźnik (niekoniecznie lotniczy) wymaga przed zakupem zalogowania lub stworzenia własnego profilu, to jest równoznaczne z olewaniem klientów spoza wąskiego grona, więc i ja ich olewam.
Nadawałbyś się do komisji smoleńskiej bo takie bzdury piszesz, że aż boli Podajesz takie same dane jak przy kupnie biletu + odprawie... więc w czym widzisz problem? chyba że Twoja karta pokładowa ma same XX ;)
xx, 14 września 2016, 14:21 | odpowiedz
Leciałam w tym roku już 10 razy ryanairem polecę jeszcze minimum 8 ciekawe czy dostanę jakiś lot gratis mmmm
Czepiec, 14 września 2016, 15:29 | odpowiedz
Ciekawe kto się dałnabrać na ten kuponik na parenaście złotych i sprzedać swojenr pesel, a później afery, że kredytów nabrali i oni nie wiedzieli nic, a nic xD
Wiesław, 14 września 2016, 15:38 | odpowiedz
andreas nie ma co rwać szat… te dane i tak się podaje kupując bilet…
Ale kupując bilet masz dane w regulaminie tylko w celu weryfikacji, nie do użytku marketingowego. A w programie jest inaczej skarbie :*
Magazynierka Jane, 14 września 2016, 15:39 | odpowiedz
Kolejna nieszczelna baza danych, która chce wiedzieć o tobie wszystko.
qwr, 14 września 2016, 16:02 | odpowiedz
jaro Czyli O’Leary myśli, że z dnia na dzień wszyscy chętni do latania Ryanairem zdecydują się oddać mu własne dane do jego pełnej dyspozycji? Już widzę jak odpływają mu miliony pasażerów w kierunku innych linii. Nie wiem jak inni, ale ja mam zasadę – jeśli jakikolwiek przewoźnik (niekoniecznie lotniczy) wymaga przed zakupem zalogowania lub stworzenia własnego profilu, to jest równoznaczne z olewaniem klientów spoza wąskiego grona, więc i ja ich olewam.
A my olewamy ciebie. Dziękujemy.
Zielony, 14 września 2016, 16:48 | odpowiedz
Ryanair w zasadzie sam mógłby założyć nam te konta, wypełnić szczegółowo wszystkie dane i po prostu przesłać dane do logowania. Oni podobno maja zapisane wszystkie nasze loty, IP, numery kart, telefonów...
ojtamojtam, 14 września 2016, 17:15 | odpowiedz
W takim razie będziemy jeździć samochodem.
Ja + Kochanka, 14 września 2016, 18:21 | odpowiedz
Wiesław Ciekawe kto się dałnabrać na ten kuponik na parenaście złotych i sprzedać swojenr pesel, a później afery, że kredytów nabrali i oni nie wiedzieli nic, a nic xD
Nie podaje się żadnego numeru PESEL, a na numer PESEL nikt nie weźmie kredytu bo do tego potrzebny jest skan dowodu osobistego. Twój nick to powinien być Janusz.
loledo, 14 września 2016, 19:33 | odpowiedz
ojtamojtam Ryanair w zasadzie sam mógłby założyć nam te konta, wypełnić szczegółowo wszystkie dane i po prostu przesłać dane do logowania. Oni podobno maja zapisane wszystkie nasze loty, IP, numery kart, telefonów…
Co w tym dziwnego? Prowadzą logi jak prawie każdy serwis internetowy.
loledo, 14 września 2016, 19:35 | odpowiedz
Hej, czy promocja z voucherami za założenie konta jest nadal aktualna? Bo trochę zaspałem a bym skorzystał :)
Zaspany, 15 września 2016, 15:24 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »