Fly4free.pl

Znana atrakcja Chorwacji mocno drożeje. Aż 115 PLN za bilet!

Dubrownik
Foto: Ihor Pasternak / Shutterstock

Od stycznia za wejście na słynne mury obronne Dubrownika musimy zapłacić aż 200 chorwackich kun, czyli ponad 115 PLN. To bardzo duża podwyżka – wcześniej bilet wstępu kosztował 80 PLN.

Zachwycający Dubrownik nie bez kozery nazywany jest “perłą Adriatyku”. Przepiękne stare miasto zachwyca i nic dziwnego, że z roku na rok coraz więcej turystów decyduje się na przyjazd właśnie tutaj. Popularność Dubrownika jeszcze mocniej wystrzeliła w związku z tym, że miasto zagrało w kilku filmowych hitach, m.in. “Gwiezdnych wojnach” i przede wszystkim – w kultowym serialu “Gra o tron”.

I wszystko wskazuje na to, że teraz ta popularność będzie spieniężona.

Jak czytamy w serwisie “Dubrovnik Times”, bardzo mocno zdrożały od stycznia bilety wstępu na mury miejskie, czyli zdecydowanie największą atrakcję Dubrownika, z których rozciąga się świetny widok na miasto oraz Adriatyk. Do tej pory za bilet na ciągnące się przez ponad 2 kilometry fortyfikacje trzeba było zapłacić 150 chorwackich kun (86 PLN), teraz cena pójdzie w górę prawie o 1/3. Za bilet trzeba zapłacić 200 kun, czyli ok. 115 PLN.

Podwyżka o 30 PLN niby nie jest kosmicznie duża, ale jeśli na zwiedzanie zdecydują się np. 4 osoby, to taka wycieczka będzie ich teraz kosztowała o 120 PLN więcej niż rok temu. Delikatnym pocieszeniem jest fakt, że dzieci i młodzież do 18 lat, a także studenci w dalszym ciągu zapłacą za wstęp 50 kun, czyli ok. 29 PLN.

Dubrownik
Foto: xbrchx / Shutterstock

Ciekawym wątkiem jest też to, że zarządzające sprzedażą biletów  “Stowarzyszenie Przyjaciół Dubrownika” zrezygnowało ze sprzedaży tańszych biletów grupowych. Ma to przeciwdziałać oszustwom – wiele biur podróży miało bowiem kupować te bilety taniej, a potem rozprowadzać je ze swoją prowizją wśród turystów.

Według danych stowarzyszenia, w zeszłym roku bilety na mury Dubrownika kupiło aż 1,3 mln osób. Była to więc zdecydowanie jedna z największych atrakcji turystycznych w Chorwacji.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
ło, jak dla mnie to podrożało 115zł, bo jak tam byłem wchodziło się za darmo :) no ale jeszcze wówczas nie było takich tłumów...
wit123, 11 stycznia 2019, 15:22 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »