Fly4free.pl

Ponad 400 PLN za zwiedzanie… hotelu. To pierwsza taka akcja w jego historii

burj al arab dubaj
Foto: Mohd 1993 / Unsplash
Dokładnie 109 USD – tyle zapłacą turyści chcący odwiedzić jeden z najbardziej rozpoznawalnych i luksusowych hoteli świata – Burj al Arab w Dubaju. W cenie nie znajdzie się jednak ani nocleg ani posiłek, a jedynie samo… zwiedzanie obiektu. Nikt jednak nie ma wątpliwości, że chętni się znajdą.

Burj al Arab jest jednym z najsłynniejszych hoteli na świecie. Charakterystyczny kształt żagla zapewnił mu rozpoznawalność wśród niemal wszystkich turystów. Dodatkowo zbudowany w 1999 roku na sztucznej wyspie u wybrzeży Dubaju, przez wiele lat uznawany był za najbardziej luksusowy obiekt tego typu i choć klasyfikacja nie przewiduje takiej możliwości, nazywa się go pierwszym sześciogwiazdkowym (lub nawet siedmiogwiazdkowym) hotelem. Nadal utrzymuje również tytuł najwyższego hotelu świata (321 m wysokości).

W efekcie na nocleg mogą sobie pozwolić tylko niektórzy turyści, bo przeciętnie ceny startują od 1300 USD za noc. Nie ma tu bowiem standardowych, niewielkich pokoi, a wyłącznie apartamenty (przy czym najmniejszy ma 169 m2). Wiele osób chciałoby więc chociaż wejść i zobaczyć go od środka. I teraz w końcu – pierwszy raz w historii – będą mieli taką możliwość.  

Do tej pory Burj al Arab można było zobaczyć tylko wtedy, gdy wykupiliśmy tu nocleg lub chociaż posiłek w restauracji. Wejście bez żadnej rezerwacji nie było możliwe. Ale z okazji 50-lecia powstania Zjednoczonych Emiratów Arabskich zasady nieco złagodzono.

Już teraz turyści mają okazję odwiedzić Burj al Arab w ramach zorganizowanej wycieczki z oprowadzaniem po tym niezwykłym hotelu. Na początek uczestnicy wsiądą do specjalnego pojazdu i przejadą prywatnym mostem pod hotel na sztucznej wyspie. Po drodze przewidziano przerwę na zdjęcia ze specjalnego spotu, który gwarantuje perfekcyjne ujęcie. Później czeka na nich zwiedzanie atrium i Apartamentu Królewskiego, a także odwiedzenie interaktywnego Experience Suite, gdzie zobaczą m.in. pierwsze szkice budynku i poznają wiele ciekawostek związanych z tym miejscem.  

Nie jest to jednak tania zabawa, bowiem 90-minutową wycieczkę wyceniono na 109 USD, czyli ok. 427 PLN.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Od kilkunastu lat nie jest to najwyższy hotel na świecie. W samym Dubaju 3 hotele osiągnęły wyższą wysokość (Gevora jako ostatni hotel). P.S. Emirates Pałace w Abu Dhabi kilka razy lepszy od tego pięknego z zewnątrz, ale okropnego w środku Burj al Arab
azbest841, 19 października 2021, 20:31 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »