Fly4free.pl

Wakacje u Drakuli: PLL LOT do Rumunii (Bukareszt) z Krakowa za 187 PLN

187 PLN
zachód słońca w bukareszcie
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: Razvan Ionut Dragomirescu / Shutterstock.com
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

PLL LOT to jedyny przewoźnik, który oferuje bezpośrednie loty pomiędzy stolicą Małopolski a Bukaresztem. Dzięki temu w niespełna dwie godziny możecie dolecieć do stolicy Rumunii. A na miejscu czeka na was drugi co do wielkości budynek świata, piękne zamki oraz Droga Transfogarska z bajecznymi widokami.

W tytułowej cenie kupicie bilety lotnicze na wiele wakacyjnych terminów. Możecie wybierać pomiędzy dłuższą wycieczką, np. na tygodniowy urlop albo nieco krótszym pobytem, np. okołoweekendowy (pt – pn) city break.

W cenę biletów wliczony jest bagaż podręczny o standardowych wymiarach, to przewaga nad Wizz Airem, który lata z Warszawy do Bukaresztu. Skorzystajcie z naszych porad dotyczących pakowania.

Termin podróży: czerwiec – sierpień 2020
Linia lotnicza: PLL LOT
Bagaż: podręczny

Hotel245 PLN / noc

W Bukareszcie proponuję wybrać 4* hotel Europa Royale, w centrum miasta. Najlepszą ofertę uzyskacie wybierając pośrednika Otel.com.

rezerwacja hotelu

Dowiedz się więcej o tym hotelu

Samochód463 PLN / tydzień

Jeśli zdecydujecie się na wynajem auta to najlepiej zrobić to tuż po przylocie do Rumunii.

rezerwacja auta

Co zobaczyć w Rumunii?

Na początek proponuję skupić się na Bukareszcie. Topową atrakcją jest Parlament – drugi po Pentagonie największy budynek na świecie. Jeśli chcecie poświęcić mu więcej uwagi, to możliwe jest zwiedzanie wnętrza w zorganizowanych grupach. Jeśli natomiast chcecie piękne selfie, to idealnym miejscem będzie pasaż wypełniony kolorowymi parasolkami – Pasajul Victoria.

Aby sprawnie poruszać się po Rumunii nieoceniony będzie wypożyczony samochód. W pierwszej kolejności proponuję udać się nim do miejscowości Bran, gdzie znajduje się zamek Drakuli.

Po odwiedzeniu tej atrakcji skierujcie się do Braszowa, miasta o niezwykle ciekawej historii i pięknej architekturze. A wszystko to w otoczeniu majestatycznych szczytów Karpat.

Na deser polecam pobyt w Sybinie. Nie bez powodu został on w 2007 roku Europejską Stolicą Kultury. Tutaj także znajdziecie piękną zabudowę. Test na prawdomówność przeprowadzicie na znanym Moście Kłamców. Wieczorem warto wybrać się na piękny rynek, gdzie znajdziecie wiele restauracji. Na deser koniecznie wybierzcie papanasi!

Korzystając z okazji, że Rumunię odwiedzicie latem to nie możecie w planie swojej wycieczki pominąć przejazdu Drogą Transfogarską. Droga jest otwarta dla ruchu sezonowo, zazwyczaj od czerwca do października. Najlepszą rekomendacją tej atrakcji będzie fakt, że została ona okrzyknięta, przez twórców programu Top Gear, jedną z najpiękniejszych tras świata!

bukareszt parlament
Foto: Ioan Panaite / Shutterstock.com
zamek bran
Foto: Gaspar Janos / Shutterstock.com
trasa transfogarska
Foto: Calin Stan / Shutterstock.com
Przydatne informacje
  • Na pokład możecie zabrać bagaż podręczny – 55 x 40 x 23 cm (do 8 kg) oraz torebkę damską, torbę męską lub laptopa – 40 x 35 x 12 cm.

  • Latem w Rumunii możecie liczyć na temperatury powyżej 25 stopni Celsjusza.

  • Oficjalną walutą Rumunii jest lej! Jego wartość jest zbliżona do PLN.

  • Zaoszczędzicie na przewalutowaniach i płaćcie w Rumunii wielowalutową kartą Revolut.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »