Fly4free.pl

LOT odebrał nowy samolot! W tej części świata nie ma go nikt

boeing 737 max8 lot
Foto: Fly4free.pl
Nasz narodowy przewoźnik przywitał dzisiaj na lotnisku Chopina pierwszego Boeinga 737 MAX 8, który dołącza do floty LOT-u. Samolot przyleciał do Warszawy z Renton, gdzie Boeing ma swoją fabrykę. Zobaczcie, jak wygląda w środku. 

Polska linia lotnicza jest pierwszą w Europie środkowo-wschodniej, która może pochwalić się tym rodzajem samolotu. Pierwszy z zamówionych MAX-ów, o rejestracji SP-LVA wystartował z Boeing Field w Renton o 14:45 i po międzylądowaniu z tankowaniem w Keflaviku, zjawił się w Warszawie tuż przed 14:00. W pierwszy rejsowy lot maszyna wystartuje 4 grudnia i poleci do Londynu.

boeing 737 max

Fot. LOT/Instagram

– To wyjątkowy moment dla LOT-u. Jesteśmy jednym z pierwszych przewoźników na świecie, który będzie wykorzystywał Boeingi 737 MAX 8. – mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u. – Jestem przekonany, że nowe samoloty pomogą nam jeszcze bardziej zwiększyć efektywność kosztów naszych operacji i znacząco podnieść jakość oferty.

Nowe samoloty LOT-u mają lżejszą konstrukcję, większą średnicę silników, a także są bardziej przyjazne dla środowiska, bo emitują mniej dwutlenku węgla i robią mniej hałasu niż starsze modele 737. A to w bezpośredni sposób przełoży się też na zmniejszenie kosztów operacyjnych i niższe opłaty lotniskowe dla przewoźnika, a w konsekwencji oszczędności na poziomie 1-1,5 mln USD rocznie. Szacuje się, że MAX może zużywać nawet 15 proc. mniej paliwa niż chociażby Boeing 737-800 NG.

Polskie linie lotnicze zapewniają, że są to „najnowocześniejsze wąskokadłubowe samoloty świata”. W barwach LOT-u będą latać przede wszystkim na trasach europejskich, docelowo mają bowiem obsługiwać najpopularniejsze trasy krótkiego i średniego zasięgu w tym m.in. Tel Awiw, Frankfurt, Wiedeń, Barcelona, Kijów, Amsterdam, Astana i wspomniany już Londyn.

boeing 737 max8 lot

Fot. Boeing/Instagram

Drugi z zamówionych Boeingów pojawi się w Polsce w przeciągu kilku tygodni, a następne będą dostarczane stopniowo. W sumie LOT odbierze ich sześć – ostatni w maju 2019 roku.

– Lot jest dla nas cennym klientem od lat i niezwykle cieszy nas, że stał się jednym z pierwszych odbiorców MAX-a w Europie. Nowy 737 MAX zapewni flagowemu przewoźnikowy efektywność, zasięg, niezawodność i niższe koszty, a wszystko przy jednoczesnej gwarancji najwyższej klasy komfortu premium dla pasażerów w Europie – powiedział Monty Oliver, wiceprezes Boeinga na Europę.

Zamówienia na nowe samoloty są efektem rozwijania się siatki połączeń LOT-u. W związku z tym przewoźnik zapewnił również, że do 2020 roku zamierza podwoić liczbę zatrudnionych pilotów.

Zobaczcie naszą galerię zdjęć z nowego nabytku polskich linii:

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Czytam tytuł i nie rozumiem. "LOT odebrał nowy samolot! W tej części świata nie ma go nikt". Jeśli odebrał, to go ma. A jednocześnie nikt go nie ma. To jak jest w końcu?
obibok, 2 grudnia 2017, 22:18 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Czy możecie przestać używać określenia "narodowy przewoźnik". LOT jest spółką skarbu państwa- A obywatelami tego kraju są też osoby innych narodowości. To określenie to błąd logiczny i jest po prostu irytujące. Szczególnie w kontekście podróżowania i otwartości na świat :)
miszao, 3 grudnia 2017, 3:07 | odpowiedz
Avatar użytkownika
miszao Czy możecie przestać używać określenia „narodowy przewoźnik”. LOT jest spółką skarbu państwa- A obywatelami tego kraju są też osoby innych narodowości. To określenie to błąd logiczny i jest po prostu irytujące. Szczególnie w kontekście podróżowania i otwartości na świat ?
Częściej takie spółki się nazywa "publicznymi". Wszystkie poczty, pekapy, empeki itp. Są domy publiczne i spółki też.
obibok, 3 grudnia 2017, 10:13 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Szkoda tylko, że mało kto skorzysta z gniazda ładowania 110V.
mplucinski, 3 grudnia 2017, 10:21 | odpowiedz
Avatar użytkownika
zawsze lubie sprawdzić gdzie są jakieś miejscowości na świecie więc wchodzę na google maps i wpisuje Keflavik klikam w zdjęcie i po lewej stronie widać murek przy drodze a tam grafiti ... wykonane oczywiście przez kogo- naszych rodaków ! straszne to jakim często jesteśmy społeczeństwem za granicą :(
pablo83_05, 3 grudnia 2017, 18:20 | odpowiedz
Avatar użytkownika
mplucinski Szkoda tylko, że mało kto skorzysta z gniazda ładowania 110V.
To jest uniwersalne gniazdo do którego pasują różne typy wtyczek, w którym jest również 230V.
grodek, 3 grudnia 2017, 18:54 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »