Fly4free.pl

Flixbus będzie miał w Polsce potężnego konkurenta! Ruszy już jesienią

Foto: 1000 Words / Shutterstock

Do Polski wjeżdża BlaBlaBus, który na przełomie września i października uruchomi przewozy autobusowe. Spółka ma na celowniku nie tylko połączenia krajowe, ale również międzynarodowe. Czerwone BlaBlaBusy pojadą np. do Niemiec – czytamy w “Rzeczpospolitej”.

Polska będzie piątym krajem, w którym pojawią się BlaBlaBusy. Oznacza to dużą konkurencję dla FlixBusa, który w 2017 roku przejął Polskiego Busa i w tej chwili jest zdecydowanym liderem na rynku przewozów autobusowych w Polsce.

Co ciekawe, nowy projekt autokarowy jest sygnowany przez BlaBlaCar, czyli popularną aplikację łączącą pasażerów z kierowcami aut osobowych. Jak czytamy w “Rzeczpospolitej”, obie usługi będą ze sobą połączone.

– To wielki krok w rozwoju naszej platformy. Naszą ambicją jest udostępnienie szerokiej oferty transportowej łączącej wspólne przejazdy samochodami osobowymi i regularne połączenia autobusowe. Chcemy stać się serwisem pierwszego wyboru dla osób podróżujących na dłuższych dystansach – mówi Michał Pawelec, country manager BlaBlaCar w Polsce.

Na razie BlaBlaBus finalizuje rozmowy z potencjalnymi partnerami – według “Rzeczpospolitej” jednym z nich jest PKS Polonus.

Foto: BlaBlaBus

Co na to FlixBus? Kilka dni temu firma ogłosiła, że od 2020 roku wystartuje z marką FlixCar, mającą oferować usługi carpoolingu, czyli współdzielenia przejazdów samochodowych. To z kolei wejście w segment rynku, na którym… rządzi BlaBlaCar.

Tak czy inaczej, konkurencja zawsze robi dobrze pasażerom, także w temacie cen. Nie możecie się już doczekać BlaBlaBusa?

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »