Fly4free.pl

Biuro podróży szuka chętnych do testowania all inclusive na Kanarach!

all inclusive
Foto: wavebreakmedia / Shutterstock

TUI we współpracy z linią Corendon i holenderskim rządem szuka ochotników, którzy wyjadą na tygodniowe wakacje na Gran Canarię – informuje branżowy serwis Aviation24.be. To już drugi taki urlopowy “test”, który organizuje Holandia, jednak tym razem różnica jest istotna – uczestnicy tego turnusu będą mogli swobodnie poruszać się po wyspie.

Jak czytamy w branżowych serwisach, zgłoszenia będą przyjmowane od poniedziałku 19 kwietnia, a zgłosić może się każda osoba mieszkająca w Holandii w wieku od 18 do 70 lat. Podobnie jak w przypadku poprzedniego eksperymentu, koszty będą pokrywali wybrani o, ale dokładna cena nie jest jeszcze znana. Spośród chętnych wybrana zostanie grupa 180 wczasowiczów (90 klientów biura TUI i 90 Corendon), którzy wylecą na Kanary na początku maja. Wiadomo jest, że touroperator będzie wybierał spośród chętnych tak, aby jak najpełniej uwzględnić przekrój społeczny i wszystkie grupy wiekowe. Sam pobyt na wyspie potrwa 8 dni.

To już drugi taki eksperyment, jaki przeprowadza Holandia – kilkanaście dni temu pisaliśmy o wysłaniu grupy 187 podróżnych na grecką wyspę Rodos, gdzie wczasowicze spędzają urlop w pełnym reżimie sanitarnym i nie mogą opuszczać swojego hotelu. Celem tego testu jest sprawdzenie, jak protokół bezpieczeństwa holenderskich biur podróży sprawdzi się w walce z pandemią COVID-19 i jak bezpieczne są wakacyjne wyjazdy. Do udziału w tym eksperymencie zgłosiło się ponad 25 tysięcy chętnych, a TUI spodziewa się podobnego zainteresowania także tym razem.

Wycieczka na Kanary organizowana jest przez TUI przy współpracy z linią lotniczą Corendon, zrzeszeniem holenderskich biur podróży ANVR oraz holenderskim rządem. W porównaniu do wyprawy na Rodos, główna różnica jest taka, że tym razem urlopowicze będą mogli swobodnie poruszać się po wyspie.

– Jesteśmy gotowi, by zapewnić naszym klientom zadowalające, ale przede wszystkim bezpieczne wakacje. Ten test to dla nas ważne wydarzenie na drodze do bezpiecznych wyjazdów w okresie letnim. Jedno jest pewne: potrzeba wakacji zagranicznych rośnie z każdym dniem i wszyscy czekają tylko na to, aby wyruszyć w drogę – komentuje Arjan Kers, dyrektor biura TUI Nederland.

Holenderski rząd odradza aktualnie swoim obywatelom wszystkie podróże zagraniczne, z wyłączeniem nielicznych wyjątków. Aktualna rekomendacja obowiązuje do 15 maja.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »