Gniazdka w samolotach przejdą do historii? Ten sposób ładowania jest dużo łatwiejszy

14 listopada 2017, 13:05||komentarzy 5
kobiety w samolocie

Bezprzewodowa ładowarka w samolocie przy każdym siedzeniu to nie marzenia z przyszłości, a realny pomysł, który w najbliższych latach może zrewolucjonizować korzystanie z urządzeń elektronicznych w trakcie lotu.

Źródło zasilania w samolocie to jedna z bardziej przydatnych rzeczy. Ładowanie telefonu, tabletu czy innych urządzeń nie raz i nie dwa uratowało znudzonym pasażerom dobry humor i zapewniło źródło rozrywki na długie godziny.

Nowy projekt przygotowany przez firmę Astronics Advanced Electronics Systems zakłada, że zamiast gniazdek w rozkładanych stolikach przed każdym pasażerem zostaną umieszczone bezprzewodowe ładowarki – nawet w klasie ekonomicznej.

Linie lotnicze stale modernizują swoją flotę i stopniowo wymieniają samoloty na nowsze, co sprawia, że innowacyjny projekt może się niedługo okazać czymś powszechnie używanym.

bezprzewodowa ładowarka w samolocie

Fot. Astronics

Kiedy wsiadasz do samolotu i rozglądasz się, kto ładuje telefon albo inne urządzenie, zauważysz, że niemal wszyscy – mówi w rozmowie z portalem Runway Girl Network Mark Peabody, prezes Astronics Advanced Electronics Systemes.

Firma zdaje sobie sprawę, że wprowadzenie takich zmian na szeroką skalę musi potrwać, jednak jej przedstawiciele nie kryją optymizmu.

–  W ciągu najbliższego roku lub dwóch lat nowe sposoby ładowania w samolotach będą zyskiwać na popularności – zapewnia Peabody. – To, co widzisz na ziemi jest tym samym, czego oczekujesz w powietrzu – dodaje.

Foto: Alex Brylov/Shutterstock
Tagi:

Szukasz inspiracji na kolejną podróż?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby skomentować.

Komentarze 5 komentarzy

 1. -1 Dobre Słabe Odpowiedz
  jakubiakuellen 14 listopada 2017, 17:52

  Promieniowanie Faradaya w ładowarkach bezprzewodowych inaczej indukcyjnych jest szkodliwe. Można poczytać badania nt. badań Izraelskich naukowców z marca 2017 w czasopiśmie Fokus. Ciemna masa to kupuje, a tak na prawdę nie zdaje sobie sprawy, że promieniowanie nieoddziaływuje wyłącznie na te kilka cm tylko nawet do 1m z częstotliwością porównywalną do 30x wyższej niż fale z routera Wifi. Warto mieć to na uwadze. Na zdrowy rozum. To prawie jak z kuchenką miktofalową. W każdej instrukcji zobaczycie, że jest napisane „Nigdy nie włączaj kuchenki przed zamknięciem.otwarciem drzwiczek”.

  A wiecie czemu? Podczas pracy kuchenki w momencie otwarcia drzwiczek jeszcze przez ułamek sekundy kuchenka pracuje, tym samym szkodliwe dla zdrowia, wręcz rakotwórcze promieniowanie wychodzi na zewnątrz. Pamiętajcie i rozpowiadajcie znajomym, zawsze będzie mniej chorób. O ile ktoś jeszcze korzysta z tych psujących smak kuchenek..

 2. 0 Dobre Słabe Odpowiedz
  tybul 14 listopada 2017, 20:57

  Skoro te mokrofalowki takie szkodliwe, to dlaczego producenci butelek dla dzieci sugeruja przed uzyciem sterylizowac butelki w mikrofalówce?

 3. +4 Dobre Słabe Odpowiedz
  Robmal 14 listopada 2017, 21:13

  W niektórych samolotach to do dzisiaj nie ma nawet gniazdek przewodowych..

 4. 0 Dobre Słabe Odpowiedz
  jakubiakuellen 14 listopada 2017, 21:22

  A co ma sterylizacja do oddziaływania fal mikrifałówki na zdrowie? Chyba jedno i drugie jest ze sobą zbieżne. Pomyslałeś? Myślisz, ze to te dobre fale usuwają bakterie i virusy? ;D

 5. -1 Dobre Słabe Odpowiedz
  kempin 15 listopada 2017, 7:30

  jakubiakuellen Promieniowanie Faradaya w ładowarkach bezprzewodowych inaczej indukcyjnych jest szkodliwe. Można poczytać badania nt. badań Izraelskich naukowców z marca 2017 w czasopiśmie Fokus. Ciemna masa to kupuje, a tak na prawdę nie zdaje sobie sprawy, że promieniowanie nieoddziaływuje wyłącznie na te kilka cm tylko nawet do 1m z częstotliwością porównywalną do 30x wyższej niż fale z routera Wifi. Warto mieć to na uwadze. Na zdrowy rozum. To prawie jak z kuchenką miktofalową. W każdej instrukcji zobaczycie, że jest napisane „Nigdy nie włączaj kuchenki przed zamknięciem.otwarciem drzwiczek”. A wiecie czemu? Podczas pracy kuchenki w momencie otwarcia drzwiczek jeszcze przez ułamek sekundy kuchenka pracuje, tym samym szkodliwe dla zdrowia, wręcz rakotwórcze promieniowanie wychodzi na zewnątrz. Pamiętajcie i rozpowiadajcie znajomym, zawsze będzie mniej chorób. O ile ktoś jeszcze korzysta z tych psujących smak kuchenek..

  Kim Ty jesteś, żeby w 3 zdaniu obrażać pozostałych. Ile masz lat? Ty jesteś taki mądry. Uczestniczyłeś w tych badaniach? Jesteś przekonany, że wprost kuchenki mikrofalowe szkodzą? W tym samym czasie kiedy jeden naukowiec próbuje udowodnić jedno drugi udowadnia, że jest inaczej. Ja z kolei czytałem, że fale jakie wydzielają mikrofalówki owszem są szkodliwe oddziałując wprost na człowieka. Do żywności nie przedostaje się nic szkodliwego. Drzwiczki jak wspomniałeś neutralizują szkodliwe fale. Nie wiem czy całkowicie. Ale ja wolę nie stać bezpośrednio przy mikrofalówce gdy ona pracuje. Nie mam pewności oczywiście, że tak jest, ale sądzę, że Ty również nie masz pewności.

Zobacz także

Ryanair idzie w ślady Wizz Air i zaczyna festiwal zamykania i przenoszenia tras

25 lutego 2018, 21:58||Dodaj komentarz

Ryanair idzie w ślady Wizz Air i zaczyna festiwal zamykania i przenoszenia tras

Tanie loty do Stavanger z Gdańska i Szczecina od 78 PLN. Także wiosną

25 lutego 2018, 21:28||Dodaj komentarz

Tanie loty do Stavanger z Gdańska i Szczecina od 78 PLN. Także wiosną

Wiosenne loty do Barcelony z Warszawy za 158 PLN

25 lutego 2018, 20:30||Dodaj komentarz

Wiosenne loty do Barcelony z Warszawy za 158 PLN

Wspaniałe Bali: 7 świetnie ocenianych noclegów za mniej niż 100 PLN/noc

25 lutego 2018, 20:00||Komentarze: 1

Wspaniałe Bali: 7 świetnie ocenianych noclegów za mniej niż 100 PLN/noc

Dlaczego bilety są tak drogie i ile zarabia na tobie linia lotnicza? Znacznie mniej niż myślisz

25 lutego 2018, 19:29||Dodaj komentarz

Dlaczego bilety są tak drogie i ile zarabia na tobie linia lotnicza? Znacznie mniej niż myślisz