Fly4free.pl

Przygoda: odkryjcie środkową Turcję. Bardzo tanie loty do Ankary z Katowic za 335 PLN (czerwiec)

335 PLN
Foto: ktinte / yayimages.com
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Niezapomniana przygoda w świetnej cenie! Skorzystajcie z doskonałej propozycji na tanie loty do Ankary i wybierzcie się na wycieczkę do Turcji poza utartym szlakiem, eksplorując atrakcje jej stolicy.

W tak niskiej cenie na wycieczkę do Turcji udacie się, korzystając z kombinowanych lotów na pokładzie samolotów linii lotniczej Ryanair oraz Turkish Airlines. Oznacza to, że musicie dokonać dwóch osobnych rezerwacji (do Kijowa z Katowic oraz do Ankary z Kijowa), nie martwcie się jednak – na przesiadki będziecie mieli sporo czasu, więc nawet w przypadku ewentualnych opóźnień nie powinny pojawić się problemy. Wasza podróż została zaplanowana w terminie 31 maja – 11 czerwca z katowickiego lotniska, a po drodze czekają was przesiadki w Kijowie.

Co w przypadku, gdy lot nie dojdzie do skutku z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa? W Ryanair macie możliwość darmowej zmiany terminu podróży, trasy (na dowolną z siatki przewoźnika) lub po prosto możecie ubiegać się o zwrot pieniędzy. Więcej na ten temat dowiecie się, klikając tutaj. W Turkish Airlines macie możliwość darmowej zmiany terminu lub zwrotu gotówki. Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem.

Termin podróży: 31 maja – 11 czerwca
Linia lotnicza: Ryanair / Turkish Airlines (AnadoluJet)
Bagaż: podręczny

Hotelod 166 PLN/pokój

Na aklimatyzację w Turcji wybrałem dla was świetny, luksusowy 5* hotel Ickale. Pierwsze kilka dni polecam spędzić właśnie na odkrywaniu atrakcji Ankary – tureckiej stolicy.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

 

Co warto zobaczyć w czasie wycieczki?

Czerwiec to doskonała pora na wizytę w Turcji: spodziewajcie się długiego dnia, wielu promieni słońca oraz temperatur dochodzących do 25 stopni Celsjusza – w sam raz do aktywnego zwiedzania oraz spędzania czasu na zewnątrz.

Wasza wycieczka powinna skupić się na Ankarze i jej okolicach. Miasto to duża, gwarna metropolia – jak na stolicę przystało. Nie przepuśćcie okazji na spróbowanie wyśmienitych dań kuchni tureckiej oraz na zagłębienie się w plątaninę ulic, z których każda może być początkiem nowej przygody.

Jeżeli lubicie city breaki, rozrywki dużego miasta oraz zwiedzanie – powinniście poświęcić na to miejsce choć kilka dni. Koniecznie zobaczcie bizantyjską cytadelę, Mauzoleum Ataturka, odwiedźcie Muzeum Cywilizacji Anatolijskich. To również świetne miejsce na zakup pamiątek z podróży oraz wizytę w jednej z tradycyjnych tureckich kawiarni – na przykład w Çay-Tea’s Lunchroom & Deco Home.

Foto: Iam_Autumnshine /yayimages.com
Foto: EvrenKalinbacak / yayimages.com
Foto: Tatiana Popov / Shutterstock.com
Przydatne informacje
  • Na moment pisania artykułu potrzebujecie testu PCR z negatywnym wynikiem, by polecieć zarówno do Kijowa, jak i do Ankary (może być to ten sam test, przetłumaczony na język angielski).

  • Podróżując do Turcji jako obywatele polscy nie będziecie potrzebowali wizy. Pamiętajcie jednak o konieczności posiadania paszportu.

  • Praktycznych informacji dotyczących podróżowania po Turcji szukajcie na naszym forum.

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »