Fly4free.pl

Bali otworzy się dla turystów z Polski! Ale nie wszystkim spodobają się warunki wjazdu

bali światynie
Foto: Cocos.Bounty / Shutterstock

Od 14 października Bali otworzy się dla turystów z 6 krajów – powiedział indonezyjski minister turystyki Sandiaga Uno. Po pierwszym testowym okresie lista krajów, z których turyści mogą odwiedzać tę rajską wyspę, powiększy się o kolejne państwa, m.in. Polskę!

Bali to podobny przypadek jak Tajlandia, gdzie władze zapowiedziały w poniedziałek stopniowe otwieranie kraju dla turystów. Tu także żyjący głównie z turystyki miejscowi od miesięcy domagali się, by wpuścić na wyspę zagranicznych turystów. Ich życzenie spełni się za kilka dni.

We wtorek indonezyjski minister turystyki Sandiago Uno potwierdził, że od 14 października na Bali, a także kilka innych indonezyjskich wysp będą mogli przybywać podróżni z Korei Południowej, Japonii, Chin, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej i Nowej Zelandii. Ale jest też dobra wiadomość dla turystów z naszego kraju – minister poinformował bowiem, że wkrótce Bali otworzy się też na turystów z Singapuru i kilku europejskich krajów, m.in. Austrii, Niemiec, Węgier, Hiszpanii, Francji, Belgii i Polski. Dokładna data zniesienia restrykcji wjazdowych nie jest jeszcze znana. Pozostaje zresztą sporo pytań dotyczących warunków wjazdowych.

Na razie wiadomo tyle, że na Bali wstęp będą miały tylko osoby w pełni zaszczepione, które będą miały wykupione ubezpieczenie i noclegi oraz negatywny wynik testu PCR na koronawirusa, wykonany na 3 dni przed podróżą. Oprócz tego zagraniczni turyści przybywający na Bali będą musieli przejść kwarantannę. Pierwotnie miało to być 8 dni, jednak lokalne władze na Bali potwierdziły we wtorek, że została ona skrócona do 5 dni. Koszty kwarantanny pokrywają sami turyści.

Balijskie władze nie wykluczają zresztą, że okres kwarantanny zostanie jeszcze bardziej skrócony lub nawet zniesiony, jednak wszystko zależy od tego, jak będzie wyglądała liczba zakażeń w pierwszych tygodniach po otwarciu.

Jednocześnie minister turystyki Indonezji przestrzegł zagranicznych przybyszów, że za nieprzestrzeganie protokołu sanitarnego na Bali grozi szereg kar i sankcji, z deportacją włącznie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
W UE, bez restrykcji, można było w wakacje spokojnie zwiedzać wszelkie atrakcje, bo turystów było bardzo mało. Także przedsiębiorcom z Bali można doradzić jedynie zmianę rządzących, bo po tym poluzowaniu to majątku nie zbiją na turystach
EwelinaKr, 13 października 2021, 20:52 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »