Fly4free.pl

Awantura o maseczkę. Pasażera najpierw spoliczkowała żona, potem rozpętało się piekło

easyjet
Foto: pio3 / Shutterstock

Na pokładzie linii easyJet doszło do nietypowej awantury. Mężczyzna wdał się w bardzo gorącą dyskusję na temat maseczek. Sytuacja była tak dramatyczna, że interweniowali zarówno inni pasażerowie jak i załoga. Ale dopiero po tym, jak… spoliczkowała go własna żona.

Awantury związane z niechęcią do obowiązku zasłaniania ust i nosa nie są niczym rzadkim. Odkąd ta zasada została wprowadzona, nie brakuje przeciwników, którzy będą wykłócać się z załogą, a co za tym idzie często wstrzymywać lot. Dość powiedzieć, że tylko do końca sierpnia amerykańskie linie lotnicze z tego powodu nałożyły zakazy lotów na kilkuset swoich klientów. Sama Delta zrobiła to 240 razy. Tym razem awantura była jednak spektakularna, a jej zakończenie zaskakujące.

Cała akcja rozegrała się w trakcie lotu z Manchesteru na Teneryfę. Zirytowany mężczyzna najpierw zaczął przekonywać innych pasażerów do swoich racji. Mówił między innymi, że im dłużej stosujemy się do obostrzeń, tym dłużej będą one obowiązywać. Życzył też wszystkim popierającym zasady, aby „bóg miał ich w swojej opiece”.

Kiedy żona próbowała go uspokoić, zaczął ją wyzywać. Ta nie zamierzała jednak biernie przyjmować obelg. Spoliczkowała mężczyznę i próbowała przywołać go do początku. Zwrot akcji sprawił, że do sprawy szybko włączyli się inni pasażerowie. Jeden z pasażerów odsunął żonę od męża, a samego mężczyznę w końcu utemperowała załoga i policja.

– Facet krzyczał i przeklinał podkreślając, że teraz musimy nosić maski, co ogranicza naszą wolność – opowiada jeden z pasażerów lotu w rozmowie z The Daily Mail. – Sytuacja pogarszała się ekspresowo, a piekło rozpętało się, gdy uderzyła go żona. Wtedy inni pasażerowie interweniowali. Najpierw ludzie się śmiali, później każdy zaczął się irytować.

Całe zajście nagrał jeden ze świadków.

Przedstawiciel easyJet potwierdził, że sytuacja faktycznie miała miejsce i zapewnił, że załoga ma odpowiednie procedury na taką okoliczność. Przypomniał jednocześnie, że obowiązek zakrywania ust i nosa obowiązuje wszystkich pasażerów, a każdy, kto kupuje bilet musi przestrzegać zasad.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »