REKLAMA

Autobusem do Modlina za 30 złotych?

Gazeta.pl poinformowała dziś, że od 16 lipca ruszy bezpośrednia linia autobusowa z Warszawy, którą pasażerowie dojadą pod terminal lotniska w Modlinie. Autobus wyruszy sprzed stacji Metra Młociny, po drodze zatrzyma się m.in. przed Dworcem Centralnym (bardzo po drodze ;)). Czas przejazdu szacowany jest w zależności od natężenia ruchu na 50 do 60 minut. Koszt przejazdu za 40 km odcinek (w jedną stronę) wyniesie najprawdopodobniej aż 30 zł. Mamy więc opłatę na iście europejskim poziomie!

Jaka alternatywa zostaje do drogiego połączenia autobusowego? Konkurencja to przede wszystkim kolej, a monopol na tej trasie posiadają „Koleje Mazowieckie”. Za przejazd z Dworca Centralnego w Warszawie zapłacimy 12 zł 50 gr, z dworca Gdańskiego 10 zł 60 gr, a z lotniska F. Chopina 13 zł 80 gr.

To jednak nie wszystko, bo do podróży koleją jeszcze należy doliczyć koszt transferu ze stacji kolejowej w Modlinie do lotniskowego terminala. Odbywa się on autobusem, za który należy zapłacić 3 zł 30 gr.

W miniony weekend połączenie kolejowe osobiście testował marszałek Mazowsza Adam Struzik. Ujmując jego podroż krótko to kolej wypadła blado. Trasa składu wiedzie m.in. przez jednotorowy odcinek (remont). Oznacza to, że jeżeli pociąg jadący z naprzeciwka spóźnia się to skład jadący do Modlina musi czekać.

Tak samo jest w odwrotnym kierunku. To wszystko sprawia, że czas podróży wydłuża się. Tak też stało się w weekend, składy miały tam opóźnienie. 37 km odcinek z Modlina do Warszawy pociąg z marszałkiem na pokładzie pokonał w ponad półtorej godziny (wliczając w to również 5,5 km autobusowy dojazd z lotniska do stacji kolejowej). Czas przejazdu zajął tyle samo ile wynosi np. przelot samolotem z Warszawy do Sztokholmu.

Pasażerom pozostaje liczyć na prywatnych przewoźników, głównie małych busów. Koszt przejazdu powinien być zdecydowanie mniejszy, częstotliwość kursowania większa, podobnie wygoda, ponieważ bus podjedzie pod samo wejście do terminala!

Alternatywą na dojazd z Warszawy są też dojeżdżające do osiedla Modlin Twierdza (1,5 km od terminalu) autobusy Translud (8 zł za przejazd).

REKLAMA
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
a da się jakoś sensownie dojść na lotnisko z osiedla Modlin Twierdza? I wiadomo coś o zniżkach studenckich na ten autobus za 3,30?
theo, 9 lipca 2012, 13:05 | odpowiedz
Nieźle - testowy pociąg ze Struzikiem miał prawie 50 minut opóźnienia. A mogłoby sie wydawać że kolej jest najpewniejsza. Mam lot pod koniec lipca o 6.10 i zastanwiam się czym by się wybrać z W-wy. Zastanawiam się nad taryfą, na cztery osób koszty powinny się zamknąć w 20-30 zł na łebka - na pewno lepsza opcja niż ten śmieszny auobus. Prywatne busiki niestety odpadają (żaden nie jeździ przed 5 rano).
egon, 9 lipca 2012, 13:07 | odpowiedz
Bierz złotówe, nie ma co ryzykować, samolot nie poczeka :)
przemo, 9 lipca 2012, 13:12 | odpowiedz
"Alternatywą na dojazd z Warszawy są też dojeżdżające do osiedla Modlin Twierdza (1,5 km od terminalu) autobusy Translud (8 zł za przejazd)." Wystarczy żeby zatrzymywały się przed terminalem i za dyszkę byłoby perfect
ole-dziii, 9 lipca 2012, 13:13 | odpowiedz
A czy są zniżki studenckie na kolej i autobus za 3,3 zł? Pytam czysto hipotetycznie.
Edek, 9 lipca 2012, 13:21 | odpowiedz
CO do taksówek. GLOB Taxi, już okleił pojazdy informacją o cenie przejazdu. Centrum-Modlin 99zł.
Mixer, 9 lipca 2012, 13:26 | odpowiedz
Jeżeli z Centrum GLOB chodzi po 99 zeta to ciekawe ile chcieliby z Białołęki (Nowodwory). Pewnie 80 zeta dałoby radę wytargować.
egon, 9 lipca 2012, 13:30 | odpowiedz
"Firma 'Translud' prowadzi rozmowy z wladzami lotniska o przydzilenie im przystanku w okolicach terminala. Konkretnej odpowiedzi, co do powstania i funkcjonowania przystanku bedziemy mogli udzielic w przyszlym tygodniu"- taka informacje uzyskalem dzwoniac bezposrednio do firmy. pzdr
mariuszklubczuk, 9 lipca 2012, 14:18 | odpowiedz
Coś tak wydaje mi sie że w OLT zwiekszy sie sprzedaz ich biletów na trasy zagraniczne, bagaz w cenie, lataja z Okecia no i podreczny nawet w cenie. zliczając czas dojazdu do tego modlina to sie zapowiada jakis horror dla pazażerów Wizza i Ryana.
amcioo, 9 lipca 2012, 14:39 | odpowiedz
http://www.rynek-kolejowy.pl/34011/Jednak_taniej_do_Lotniska_Modlin__Koleje_Mazowieckie_robia_promocje.htm
adiolsztyn, 9 lipca 2012, 14:47 | odpowiedz
Pamietajcie forumowicze,że jesteśmy Polakami a jak powszechnie wiadomo-Polak potrafi :). Idę o zakład,że w niedługim czasie pojawi się tani przewoźnik do i z lotniska w Modlinie,zadziała prawo popytu i podaży....warunkiem jest jako takie natężenie ruchu w nowopowstałym porcie,co będzia miało miejsce patrzac na ilość lotów. Poczekajmy kilka tygodni,a w okolicach centralnego i hali przylotów Modlina zobaczymy ludzi z wielkimi tekturowymi "banerami" tani dojazd do wawy,tani dojazd do modlina...prywatna inicjatywa zwycięży,zobaczycie.A że paragonu i faktury nikt wam za to nie da?A komu to potrzebne,ważne żeby było tanio i szybko :)
yunior, 9 lipca 2012, 14:51 | odpowiedz
Czy oni chcą konkurować z naszym "Balice ekspressem" ? ;)
krakauer, 9 lipca 2012, 14:53 | odpowiedz
Zastanawiam się nad dojazdem do Modlina. Będę jednym z pierwszych pasażerów (wylot 22 lipca). Chyba jednak wybiorę się autem, które zostawię na parkingu. Zrobiłem rezerwację na jednym z parkingów. Za 3 doby każą płacić 58,50. Autobus to koszt 60 zł (chodzi o 2 osoby). Pociąg za 2 osoby to tylko 24 złote, ale te opóźnienia mrożą krew w żyłach.
Grover, 9 lipca 2012, 15:05 | odpowiedz
Nie bardzo wiem jaki jest cel w ośmieszaniu się proponowaną ceną 30 zł za przejazd. Przeciez takie cos bedzie jeździło puste. Chyba że potem zrobia PROMOCJĘ, "40% taniej, dzisiaj tylko 18 zl za przejazd".
Maciek, 9 lipca 2012, 15:19 | odpowiedz
Na jakim źródle opieracie informację, że autobus będzie wyruszał sprzed stacji metra Młociny, a nie że będzie to jeden z przystanków?
Obserwator, 9 lipca 2012, 19:57 | odpowiedz
A ktoś z W-wy orientuje się co do tych "małych busów"? Są już np. przy Dworcu Centralnym?
Marcin, 9 lipca 2012, 22:10 | odpowiedz
ach ten wasz kochany Wizzair i ten Modlin, niedlugo Lotem bedzie sie taniej latac niz tym "tanim" przewoznikiem....
halo, 10 lipca 2012, 0:58 | odpowiedz
Jak bedzie w Nicei, a chcecie poswiecic np. dzien na Saint-Tropez - to naprawde goraco polecam przejazd koleja do Saint-Raphael (z kropeczkami), najlepiej z rana(nawet o 6.00) a potem transfer z polaczonego dworca autobuso-kolejowego autobusem chyba najpiekniejsza droga tam. Widoki zapierajace, transfer wprost do centrum St. Tropez, a wiecie ile sie placi za przejazd autobusem MIMO ~ 40 KM, w jedna strone. Nie nie zgadliscie, nie 30 PLN jak chca w W-wie za smrod korkow. Nie nie 300, 3000 czy tyle ile warte sa smietki lub kolczyki gwiazd tam przybywajacych. Ok. 2 - moze nie franki, ale ~8 PLN za takie cos, biorac pod uwage, ze "autobus" to tak naprawde wysoki autokar turystyczny, z pasami etc. i zapierajacymi widokami, do tego w kraju, gdzie alkohol jest tanszy od wody mineralnej czasem, a zarobki maja kilka razy wyzsze to widac jak wyzyskuje sie w Polsce nawet pasazerow "tanich" docelowo lotnisk.
dffddfg, 10 lipca 2012, 1:06 | odpowiedz
Wczoraj miałem "przyjemność" przejechać się takim autobusem (Modlin Airport Express, Trans Kinetik. s.c.) z terminala w Modlinie do centrum Warszawy. Bilety sprzedaje elegancko ubrany młody człowiek na stoisku obok wyjścia z terminala (33 zł) i zaprasza do zaparkowanych obok autokarów. Niestety autokar mocno zużyty, szarpie i stuka przy każdej zmianie biegu, nie działa wentylacja a przede wszystkim strasznie cuchnie w środku nieświeżą tapicerką - wstyd i żenada ! MASAKRA! Zwróciłem uwagę młodej pani pilotujęcej autokar i dziękującej w dwóch językach podróżnym za wspólną jazdę - odpowiedziała, że to tak tylko na początek, później ma być lepiej... Myślę, że jednak początek jest najważniejszy - ja już z usług tych państwa nie skorzystam !
Bogdan, 19 lipca 2012, 9:44 | odpowiedz
Jednorazowi przyjaciele z samolotu Jezeli wracacie z lotniska autem tak jak ja zabierzcie ze soba jednego lub dwoch obok siedzacych pasazerow - JAK ZA KOMUNY Po 10pln za podroz i macie zwrot kosztow paliwa i kazdy jest zadowolony Polak potrafi a inicjatywa zmusi cwaniakow do obnizenia cen biletow - 30pln za 40km to smiech na sali Pokazcie swoj sprzeciw
Tomek, 29 lipca 2012, 19:09 | odpowiedz
Jednorazowi przyjaciele z samolotu Jezeli wracacie z lotniska autem tak jak ja zabierzcie ze soba jednego lub dwoch obok siedzacych pasazerow - JAK ZA KOMUNY KAZDY ORZE JAK MOZE Po 10pln za podroz i macie zwrot kosztow paliwa i kazdy jest zadowolony Polak potrafi a inicjatywa zmusi cwaniakow do obnizenia cen biletow - 30pln za 40km niech mnie w d... pocaluja Pokazcie swoj sprzeciw
Tomek, 29 lipca 2012, 19:30 | odpowiedz
Mama lot o 6:20 do Mediolanu i nie mam zielonego pojęcia jak tam dojechać (mieszkam niedaleko Wschodniego). Czy ktoś już przebył tę trasę o tej porze i może coś mi poradzić? Znalazłam opcję na jakdojade ale nie wiem czy zaufać jej w 100%...
deedee, 6 sierpnia 2012, 13:02 | odpowiedz
Ja ostatnio miałam przyjemność (!) jechać na lotnisko ModlinBusem. Faktycznie za 30zł i nie ukrywam, że spośród wszystkich możliwości transportu, ten mi się wydał najdogodniejszy, bo... są częste kursy w jedną i drugą stronę!!!!!
AnkaD, 20 września 2012, 10:22 | odpowiedz

Do których krajów pojedziemy bez problemu? Wszystkie obostrzenia w jednym miejscu! »
REKLAMA
porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »
Akceptuję Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Czytaj więcej ›Technologię tę w ramach Fly4free.pl wykorzystują również nasi partnerzy, których listę znajdziesz tutaj.

Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej lub zakończyć korzystanie z Fly4free.pl. Pozostawienie komunikatu, dalsze przeglądanie Fly4free.pl lub kliknięcie w przycisk „Akceptuję” oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies.