Fly4free.pl

Europejski kraj najbardziej zatłoczonym na świecie. Będziecie zaskoczeni który!

Austria
Foto: Mistervlad / ShutterStock
Austria jest najbardziej zatłoczonym krajem na świecie, jeśli o przeliczenie liczby turystów na mieszkańców – tak wynika z najnowszej analizy, opierającej się na danych za ostatni rok. Na jednego mieszkańca tego kraju przypada bowiem ponad trzech odwiedzających.

Brytyjski dziennik „Express”, powołując się na analizę serwisu MoneyTransfers.com przekazał, że obecnie najbardziej przeludnionym kierunkiem turystycznym jest Austria. Na każdego mieszkańca przypada tam 3,6 turysty – tak wynika z przeliczenia populacji wynoszącej 8,9 miliona i ponad 32 milionów turystów odnotowanych w skali roku.

Choć w porównaniu z innymi krajami liczba odwiedzających może i nie jest zbyt imponująca, to jednak w skali kraju Austria nie ma sobie równych, jeśli chodzi o natłok przyjezdnych. Największa ich liczba przypada rzecz jasna na Wiedeń, gdzie na każdego mieszkańca przypada średnio 3,2 turysty.

Sprawdź najlepsze oferty na wczasy
Reklama interaktywna, dane dostarczone 2024-07-20T18:57:00.773Z przez Wakacje.pl

W ostatnich miesiącach głośno było także o innym austriackim przypadku overtourismu. Chodzi o zapierającą dech w piersiach wioskę Hallstatt, w którym natłok odwiedzających sprawił, że mieszkańcy zaczęli protestować przeciwko nadmiernej turystyce. Jednym ze środków było nawet ustawienie drewnianego płotu zasłaniającego popularne miejsce do robienia selfie.

Co ciekawe, Austria jest liderem tego zestawienia nawet pomimo faktu, że trzy pierwsze miejsca na liście najbardziej obleganych przez turystów miast to przedstawiciele Tajlandii. Na podium znalazły się bowiem Phuket (118,5 turysty na mieszkańca), Pattaya (98,7) oraz Krabi (72,2). Na kolejnych pozycjach znalazły się Muğla w Turcji (40,2), Hurghada w Egipcie (28,6), Makau (26,9), Heraklion (22,0) i Wenecja (21,3).

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »