Fly4free.pl

Australia wreszcie zacznie się otwierać dla turystów? Najpierw będzie próba

sydney widok na opere i miasto
Foto: Taras Vyshnya / Shutterstock

Rząd Australii ogłosił, że w najbliższych miesiącach spróbuje wdrożyć australijskie „paszporty covidowe”, które mają być najważniejszym elementem ponownie otwarcia kraju dla turystów międzynarodowych. Na początek opcja ta będzie dostępna tylko dla podróży między konkretnymi krajami, których lista z czasem ma się wydłużać.

Zgodnie z najnowszą deklaracją władz, Australia wprowadzi dla swoich obywateli tzw. paszporty covidowe w ramach aplikacji MyGov (czyli czegoś w rodzaju naszej aplikacji mObywatel). Australijczycy będą mogli przesłać tam dokument potwierdzający szczepienie. Wszystko to zostanie połączone z ich paszportem i ułatwi podróżowanie.

Ta decyzja to także dobra wiadomość dla turystów, którzy od wielu miesięcy czekają na ponowne otwarcie się Australii. Rząd przyznał bowiem, że jest to pierwszy etap przygotowań do takiej decyzji. Warto przypomnieć, że Australia, jako jedna z nielicznych krajów, pozostaje niezmiennie zamknięta już ponad 1,5 roku. Wszystkie przygotowania są jednak nastawione na to, by w końcu, powoli zacząć poluzowywać obostrzenia.

Testy australijskich paszportów covidowych potrwają do końca tego roku w kilku krajach, m.in. Singapurze, Wielkiej Brytanii, USA, Japonii, Korei Południowej czy na niektórych wyspach Pacyfiku. To będą również najprawdopodobniej pierwsze kraje, z których turyści będą mogli wjechać do Australii.

Nie ma jednak wątpliwości, że na początku do Australii będą wpuszczani jedynie osoby, które mogą udowodnić przejście pełnego cyklu szczepień. Rząd będzie akceptował jedynie preparaty zaakceptowane przez tamtejsze urzędy, a więc szczepionki Pfizer, AstraZeneca, Johnson&Johnson i Moderna.

Rząd zapowiedział, że ponowne otwarcie granic i dopuszczenie międzynarodowych podróży nastąpi, gdy 80 proc. australijskiego społeczeństwa. Według szacunków dojdzie do tego jeszcze w listopadzie tego roku.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Co 80 % austryjskiego społeczeństwa zrobi?
tomteg, 14 września 2021, 18:13 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Idiotyzmów covidowy h ciąg dalszy... Niech się dechami zabiją s swoich domach. 
Julian13, 15 września 2021, 2:26 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Australijskiego... wróć do podstawówki 
tomteg Co 80 % austryjskiego społeczeństwa zrobi?
gregorio, 15 września 2021, 6:28 | odpowiedz
Dzięki Bogu, w Australii mają znacznie mniej bałwanów, niż u nas.Cała Australia pogrążona w żałobie, bo się jakiś Julianek obraził...
Julian13 Idiotyzmów covidowy h ciąg dalszy... Niech się dechami zabiją s swoich domach. 
qwertyzde, 16 września 2021, 9:50 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »