Fly4free.pl

Jeden z najdłużej zamkniętych krajów ogłasza datę otwarcia! Wielu na to czekało

Brisbane plaża
Foto: Martin Valigursky / Shutterstock
Po długich miesiącach zamknięcia i przynajmniej kilku obietnicach ogłoszenia daty otwarcia, wreszcie wiemy, kiedy otworzy się Australia! Jedno z najbardziej wyczekiwanych otwarć ma nastąpić już za kilka tygodni – jeszcze w tym miesiącu.

Australia jest jednym z tym krajów, które podeszły do pandemii koronawirusa bardzo restrykcyjnie. Od samego początku granice były szczelnie zamknięte – do tego stopnia, że nawet obywatele Australii mieli ogromny problem z powrotem do kraju. I choć przez te długie miesiące przynajmniej kilkukrotnie tamtejszy rząd zapewniał, że pracuje nad planem otwarcia, to na oficjalną datę wciąż czekaliśmy. Ale w końcu jest!

Niespodziewanie Australia ogłosiła, że ponownie zacznie wpuszczać obcokrajowców już 21 lutego – i co ważne, granice zostaną otwarte także dla turystów. Ale nie dla wszystkich. Rząd od razu zapowiedział, że do Australii będą mogły wjechać jedynie w pełni zaszczepione osoby.

– Jeśli jesteś podwójnie zaszczepiony, z niecierpliwością czekamy, aby powitać cię z powrotem. Takie będą zasady, Oczekujemy, że wszyscy będą ich przestrzegać – powiedział Scott Morrison, premier Australii.

Podobnie jak w innych krajach, mimo pojawienia się na świecie nowego wariantu koronawirusa, rząd uznał, że turyści „nie stanowią dodatkowego ryzyka”.

Na razie nie wiadomo jednak, jakie dokładnie warunki trzeba będzie spełnić, żeby wjechać do Australii. Jest jednak duże prawdopodobieństwo, że zostaną zachowane te, które obowiązują teraz (dla uprawnionych do wjazdu osób). Zgodnie z nimi każdy musi przedstawić negatywny wynik testu PCR wykonany nie wcześniej niż 72 h przed wjazdem lub antygenowego, jeśli badanie odbyło się nie dalej niż 24 h przed podróżą.

– To rozsądny i myślę, że bardzo ważny ruch (…) abyśmy mogli przywrócić w Australii normalność na tyle, na ile to możliwe – dodał Morrison.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Kiedyś świetny kraj, teraz jeden z najgorszych
wiks91, 8 lutego 2022, 11:52 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »