Fly4free.pl

Nie dość, że się otworzyła to jeszcze znosi testy. Australia czeka na turystów!

australia
Foto: Dan Freeman / Unsplash
Już za kilka tygodni – od 17 kwietnia – wszyscy zaszczepieni turyści będą mogli wjechać do Australii bez żadnych obostrzeń. Rząd zdecydował jednak, że dla osób niezaszczepionych utrzyma bardzo restrykcyjne zasady.

Australia była jednym z tych krajów, które miały ekstremalnie restrykcyjne podejście do koronawirusa. Dopiero kilka tygodni temu, po blisko dwóch latach od zamknięcia granic, pierwsi turyści znów mogli tu przyjechać. Trzeba jednak spełnić warunki wjazdowe.

Osoby zaszczepione muszą przedstawić negatywny wynik testu – zrobionego nie wcześniej niż 72 godziny przed podróżą lub antygenowy – nie wcześniej niż 24 h przed. Teraz się to zmieni.

Już za kilka tygodni Australia zniesie obowiązek przedstawiania testu, ale tylko dla niektórych turystów. W efekcie osoby zaszczepione będą musiały wyłącznie wypełnić formularz wjazdowy (i oczywiście zdobyć wizę). Dotychczasowe zasady obowiązują do 17 kwietnia i po tym czasie nie zostaną już przedłużone.

Dodatkowo zniknie też zakaz wpływania do Australii statków wycieczkowych. Turyści preferujący tę formę wypoczynku, znów będą mogli wrócić na australijskie wybrzeże.

Póki co dla osób niezaszczepionych sytuacja pozostaje bez zmian. Muszą wykonać test i poddać się kwarantannie hotelowej lub domowej.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »