Fly4free.pl

Arktyka dla żądnych wrażeń. Biuro podróży nauczy cię survivalu… w całkiem luksusowych warunkach

człowiek w namiocie
Foto: Off the Map Travel

Umiesz założyć obóz, rozpalić ogień albo zdobyć jedzenie w ekstremalnych warunkach? Jeśli tak, właśnie pojawiła się okazja by to sprawdzić. Jeśli nie, masz szansę się nauczyć. I to nie byle gdzie, bo na arktycznym skraju Szwecji. Jest tylko jeden haczyk…

Organizatorem całej wyprawy jest firma Off the map travel, niesztampowe biuro podróży, które założyli Jonny Cooper i Katie Watson po jednej z ich wspólnych wypraw w poszukiwaniu zorzy polarnej. Ich najnowsza oferta ma pozwolić zatopić się w tradycyjnym życiu Laponii.

Chętni najpierw wyjeżdżają w okolice miasta Lulea w północnej Szwecji i do Laponii. W ramach atrakcji mają nauczyć się przetrwania w dziczy m.in. dzięki umiejętnościom rozpalania ogniska, tropienia śladów zwierząt, rozbijania obozowiska, szukania jadalnych roślin i łowienia ryb.

I choć wszystko to brzmi jak niezły kurs przetrwania i to w ekstremalnych warunkach, to cała idea jest nieco naciągana. W trakcie całej wyprawy, wszystkim uczestnikom towarzyszy doświadczony przewodnik, zaplanowano też lekcję gotowania z utalentowanym szefem kuchni, a większość nocy spędza się w przytulnych domkach z wyżywieniem. Jedną noc zaplanowano na tradycyjnym kempingu.

Firma oferuje też inne unikalne przeżycia – w mniej lub bardziej luksusowym wydaniu. W ofercie są m.in. wyjazdy do lodowych hoteli, na poszukiwania zorzy polarnej, spotkania z wilkami, a nawet snorkeling na… Islandii.

Foto: Off the Map Travel

Brzmi więc trochę jak droga zabawa w ekstremalne doświadczenia. Czyli ognisko, łowienie rybek i obóz, żeby zrobić genialne zdjęcia, którymi można się pochwalić, ale później grzecznie wracamy do ogrzewanych domów z restauracją pod nosem. Ale tanio nie jest. Za 5-dniową „wyprawę przetrwania” trzeba zapłacić od 1799 GBP.

I taką sztukę przetrwania to ja rozumiem. Bo większość osób, jeśli wyda tyle na krótki pobyt, to faktycznie będzie musiało nauczyć się zdobywać pożywienie w mniej tradycyjny sposób. Może więc o to chodziło twórcom?

zbieranie jagód laponia
Foto: Off the Map Travel
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »