Fly4free.pl

Arabia Saudyjska: Będą 4-dniowe darmowe wizy dla turystów! Jest jednak jeden haczyk

Foto: HansMusa / Shutterstock
Saudia, czyli narodowy saudyjski przewoźnik, poinformował właśnie, że wszyscy pasażerowie linii Studia będą mogli otrzymać bezpłatną 96-godzinną wizę tranzytową uprawniającą do pobytu w Arabii Saudyjskiej. To kolejny krok dowodzący większego otwarcia tego kraju na turystów.

Arabia Saudyjska w ostatnim czasie mocno otwiera się na turystów: wprowadzić wizyt turystyczne, maksymalnie upraszając procedury wjazdowe, a do tego znacząco poprawiła swoje oferowanie z naszego regionu. Świadczy o tym choćby oferta Wizz Aira, który uruchomił lub uruchomi kilkanaście tras do Arabii Saudyjskiej m.in. z Węgier, Włoch, Austrii, Bułgarii czy Rumunii. Pasażerowie węgierskiej linii muszą co prawda aplikować i opłacać wizę turystyczną, jednak niewykluczone, że wkrótce nie będzie to już konieczne, choćby w przypadku krótszych pobytów.

Linie Saudia zapowiedziały bowiem start programu „Twój bilet jest twoją wizą” w ramach którego posiadacze biletów lotniczych do Arabii Saudyjskiej będą mogli dostać bez dodatkowych opłat wizę tranzytową, ważną do 96 godzin, a więc 4 dni. Wyrobienie takiej wizy kosztuje ok. 300 SAR, czyli 330 PLN, jest to więc spora oszczędność dla podróżnych.

Procedura ma zostać uruchomiona w ciągu kilku najbliższych dni i jak tłumaczą władze przewoźnika, będzie bardzo prosta: po zakupie biletów system rezerwacyjny zapyta nas czy potrzebujemy wizy, a jeśli odpowiemy twierdząco, zostaniemy przekierowani do formularza, który będziemy musieli wypełnić. Całość procesu ma nie trwać dłużej niż 3 minuty.

Jednocześnie rzecznik Saudii podkreśla, że wizy tranzytowe będą dostępne tylko dla turystów oraz osób, które chcą w tym czasie odbyć hadżdż lub umrę, czyli pielgrzymkę do Mekki.

Nie jest wykluczone, że wkrótce takie darmowe wizy będą też oferowane pasażerom innych linii, bo Arabia Saudyjska chce mocno zainwestować w turystykę i przyciągnąć do siebie miliony podróżnych. Wśród ambitnych planów tego kraju jest m.in. budowa największego lotniska na świecie i stworzenie nowej linii lotniczej RIA, która będzie rywalizować z Emirates i Qatar Airways, a do 2030 roku będzie obsługiwać przynajmniej 30 mln pasażerów tranzytowych rocznie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Najpierw niech zaczną przestrzegać praw człowieka. Nie wyobrażam sobie jak można w ogóle rozważać tam wyjazd żeby swoimi pieniędzmi poprzez zapłatę podatków wspierać saudyjski reżim.
DXmaniac, 22 stycznia 2023, 22:49 | odpowiedz
No widzisz, ja sobie nie wyobrażam wspierania "reżimu" UkroUSA, a też jestem zmuszony. Dlatego wolę wspierać inne. 
DXmaniac Najpierw niech zaczną przestrzegać praw człowieka. Nie wyobrażam sobie jak można w ogóle rozważać tam wyjazd żeby swoimi pieniędzmi poprzez zapłatę podatków wspierać saudyjski reżim.
rakus, 23 stycznia 2023, 9:57 | odpowiedz
Nie znalazłem linii Studia. Błędy na błędach, a komentarzy nikt nie czyta z redakcji. Również brak poprawek.
edro, 23 stycznia 2023, 11:12 | odpowiedz
Witamy ruskiego trolla. 
rakus No widzisz, ja sobie nie wyobrażam wspierania "reżimu" UkroUSA, a też jestem zmuszony. Dlatego wolę wspierać inne. 
DXmaniac Najpierw niech zaczną przestrzegać praw człowieka. Nie wyobrażam sobie jak można w ogóle rozważać tam wyjazd żeby swoimi pieniędzmi poprzez zapłatę podatków wspierać saudyjski reżim.
DXmaniac, 23 stycznia 2023, 12:50 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »