Fly4free.pl

Aż 18 aplikacji na podróż. Te naprawdę się przydają! [GOTOWA LISTA]

kobieta z telefonem na lotnisku
Foto: Gorodenkoff / Shutterstock
Aplikacja z tłumaczeniem z pisma, mowy i tekstu na żywo, mapy, które działają offline, aplikacja do obróbki zdjęć, rezerwacji noclegów i kupowania biletów lotniczych – to naprawdę solidni pomocnicy w wielu podróżach. Do tego najbardziej powszechny komunikator, ale też aplikacja, która pozwoli ci oszczędzać na jedzeniu, na wymianie walut czy dzielić koszty między współtowarzyszami. Oto gotowa lista najważniejszych aplikacji dla podróżników.
Fly4free.pl to nie tylko ogromna i zaangażowana społeczność doświadczonych podróżników, ale także stale dołączające nowe osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z wyjazdami. To właśnie dla nich zebraliśmy najbardziej podstawowe informacje w jednym miejscu. Wszystkie artykuły przygotowane dla początkujących podróżników znajdziesz w naszym ABC podróżowania.

Nowoczesne telefony i powszechny dostęp do internetu na zawsze zmieniły podróżowanie. Nie musisz już martwić się brakiem znajomości języka, zgubieniem drogi czy poszukiwaniem punktu ksero, w którym można wydrukować kartę pokładową. A to dopiero początek ułatwień, jakie oferują aplikacje idealne dla podróżników. Zebraliśmy w jednym miejscu te, które naprawdę się przydają!

1. Google Maps

Każdy czasem lubi zgubić się w podróży, ale w gruncie rzeczy – lepiej wiedzieć, dokąd się idzie, jak wrócić do hotelu czy znaleźć najbliższy sklep. Google Maps jest najbardziej znaną aplikacją z mapami, a dodatkowo bardzo dobrze ogarnia komunikację miejską (jeszcze nie wszędzie, ale w wielu miastach). Pozwala również ekspresowo wyszukiwać restauracje, hotele, stacje benzynowe, apteki i wiele innych miejsc. Jeśli jednak nie będziesz mieć internetu, pamiętaj, aby wcześniej pobrać dany obszar, do korzystania offline.  

Pobierz z: App Store lub Google Play

Foto:

2. Maps.cz

Alternatywa do Google Maps, która działa offline. Niektórzy podróżnicy nawet cenią ją sobie bardziej niż Google Maps, więc najlepiej przetestuj obie i wybierz swoją ulubioną. W maps.cz zdecydowanie lepiej działa też zapisywanie miejsc i tworzenie własnych list na mapie.

Pobierz z: App Store lub Google Play

Foto:

3. Too Good To Go

Lubisz oszczędzać w podróży? W takim razie tej aplikacji nie możesz przegapić – zwłaszcza, że liczba miejsc, w których działa stale się powiększa. Dzięki niej możesz odbierać paczki ze sklepów, restauracji, cukierni i kawiarni w dużo niższych cenach niż wartość ich zawartości. Sklep nie marnuje żywności, ty oszczędzasz, więc wszyscy zadowoleni.

Pobierz z: App Store lub Google Play

Foto:

4. Snapseed

Prosta i wygodna w użyciu aplikacja do obróbki zdjęć. Jedna z najpopularniejszych, a przede wszystkim darmowa i dająca spore możliwości.

Pobierz z: App Store lub Google Play

Foto:

5. Lightroom

Nieco bardziej zaawansowana aplikacja do obróbki zdjęć niż Snapseed i na pewno najbardziej popularna. Dodatkowo obsługuje też filmy i pozwala na ich edycję. W wersji mobilnej jest bezpłatna.

Pobierz z: App Store lub Google Play

Foto:

6. Fly4free.pl

No cóż, tej aplikacji nie mogło tu zabraknąć. Wszystkie oferty i artykuły w jednym miejscu, a przede wszystkim możliwość personalizacji powiadomień o tanich lotach (np. na dany miesiąc lub do danego miejsca).

Pobierz z: App Store lub Google Play

Foto:

7. Airalo

Aplikacja, która pozwala kupować karty eSIM działające w 195 różnych krajach, ale także karty na całe regiony. Najwygodniejszy sposób na internet za granicą – w kilka kliknięć. Bardzo szczegółowo opisaliśmy tę usługę w naszym poradniku dotyczącym kart eSIM w podróży.

Pobierz z: App Store lub Google Play

Foto:

8. Ryanair/Wizz Air (lub inna linia)

Aplikacje linii lotniczych nie tylko pozwalają wygodnie kupować bilety, ale przede wszystkim przydadzą się przed lotem. Nie ma łatwiejszej metody zrobienia odprawy niż przez aplikację, a dostępna tam mobilna karta pokładowa pozwala uniknąć problemów z drukowaniem papierowej wersji.

Pobierz z: App Store lub Google Play

Foto:

9. Booking

Nie ma podróżnika, który nigdy nie słyszał o tej nazwie. Booking to agregat ofert noclegowych (bo już dawno nie tylko hoteli). Pozwala w prosty sposób zarezerwować nocleg niemal w każdym miejscu na świecie, ale także daje łatwy dostęp do posiadanych już rezerwacji. Oczywiście warto też przejrzeć alternatywy jak Agoda czy Hotels.com.

Pobierz z: App Store lub Google Play

Foto:

10. Airbnb

Szukasz alternatywy do nudnych hotelowych pokoi? Nie możesz przegapić Airbnb, które oferuje domki na drzewach, dworki i pałace, kontenery, domki Hobbita, ale także pokoje u lokalnych mieszkańców lub tymczasowe wynajęcie ich mieszkań i domów.

Pobierz z: App Store lub Google Play

Foto:

11. Bolt/Uber (lub ich lokalne wersje)

Aplikacje przewozowe odmieniły przemieszczanie się po miastach. Z góry znana cena, płatności bezgotówkowe, łatwe zamawianie z podglądem na lokalizację kierowcy – to już standard! Oczywiście w niektórych krajach warto pobrać lokalne odpowiedniki (np. Grab lub Careem), które oferują dodatkowe formy transportu i usługi (np. motocykl, riksze, tuktuka, ale także pranie czy dowóz jedzenia/zakupów).

Pobierz z: App Store lub Google Play

Foto:

12. Mapa Turystyczna

Planujesz podróże po Polsce i kochasz naturę? W Twoim telefonie nie może zabraknąć aplikacji Mapy Turystyczne. Jak sama nazwa wskazuje ma w swoich zasobach mapy szlaków, ścieżek i wielu wspaniałych miejsc, które warto mieć pod ręką! Oczywiście mapy można zapisywać – tak by był do nich dostęp nawet offline.

Pobierz z: App Store lub Google Play

Foto:

13. Splitwise

Jeśli podróżujesz ze znajomymi, ta apka wreszcie uporządkuje wasze wydatki i wzajemne oddawanie sobie pieniędzy. Splitwise pomaga łatwo zapisywać wydane pieniądze, dzielić je na kategorie, a także zapisywać, kto płacił, kto komu już oddał – i ile. Co ważne, działa z różnymi walutami.

Pobierz z: App Store lub Google Play

Foto:

14. Revolut

Czasy, gdy musieliśmy wozić ze sobą całą gotówkę, na szczęście słusznie minęły. Korzystanie z kart wielowalutowych jest dziś standardem, dlatego w twoim telefonie nie powinno zabraknąć także Revoluta (lub innej alternatywnej aplikacji jak Curve czy Zen). Cenną funkcjonalnością jest też możliwość generowania dowolnej liczby jednorazowych kart – np. do zakupów kartą przez internet!

Pobierz z: App Store lub Google Play

Foto:

15. WhatsApp

Zwykły komunikator na takiej liście? Tak! Whatsapp w podróży naprawdę się przydaje. Nie potrzebujesz konta w żadnych mediach społecznościowych, bo wystarczy numer telefonu, pozwala na wysyłanie zdjęć, ale też innych plików, a przede wszystkim jest powszechnie znany i chętnie wykorzystywany nie tylko przez osoby prywatne, ale też hotele, hostele, firmy organizujące wycieczki, przewodnicy. Mnóstwo rzeczy załatwisz przez WhatsApp – szczególnie z poleceń od innych ludzi!

Pobierz z: App Store lub Google Play

Foto:

16. Evernote

Choć w trakcie podróży często wydaje ci się, że nie zapomnisz ani jednego szczegółu, to w rzeczywistości pamięć bywa zawodna. Evernote sprawia, że nie zapomnisz już o niczym. Najlepsza, bo prosta aplikacja do notatek. Możesz dołączać także te głosowe, użyć pisania po ekranie czy dorzucić zdjęcia. Bardzo przydatna do tworzenia planu podróży.  

Pobierz z: App Store lub Google Play

Foto:

17. Tripadvisor

Miliony recenzji użytkowników z całego świata, opinie o hotelach, restauracjach, wycieczkach i atrakcjach – to tylko najbardziej znana i najważniejsza funkcja Tripadvisora. Prawdziwy podróżniczy doradca w twojej kieszeni!

Pobierz z: App Store lub Google Play

Foto:

18. Polarsteps

Planuj, śledź i rejestruj poszczególne etapy swojej podróży. Stworzona dla podrózników i z myślą o nich. A na koniec wyjazdu możesz zobaczyć piękną mapę swoich przygód – i uśmiechnąć się do nich szeroko.

Pobierz z: App Store lub Google Play

Foto:
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Strasznie na siłę revolut, a Polski produkt jakim jest Zen jest zdecydowanie lepszy i przyjaźniejszy w użytkowaniu. Dodatkowo można w weekendy zasilić konto czego revolut nie pozwala
spartiii96, 17 października 2023, 21:21 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »