Fly4free.pl

American Airlines może zacząć latać z Polski. Linie szykują ekspansję w Europie

american airlines
Foto: GagliardiImages / Shutterstock

Największa linia lotnicza świata chce jeszcze bardziej podbijać Europę. I choć już dziś lata z wielu krajów naszego kontynentu, to Europa Środkowo-Wschodnia wciąż przypomina białą plamę w siatce przewoźnika. Jednak według najnowszych zapowiedzi, nowe trasy mogą pojawić się szybciej niż myślimy.

W tej chwili American Airlines wykonuje nawet do 69 lotów dziennie do Europy z 8 lotnisk w USA. I choć obsługuje 23 miasta na naszym kontynencie, jak dotąd na liście nie ma żadnego z Polski. To się jednak może zmienić.

Polska jest wysoko na naszej liście priorytetów. To duży rynek i przyglądamy mu się od lat – mówi Tom Lattig, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży w American Airlines cytowany przez Business Insider.

Jednocześnie przyznał, że firma planuje ekspansję na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Oczywiście kluczowym czynnikiem decyzyjnym będą pieniądze.

– Chcemy rozwijać się wszędzie, gdzie będzie to możliwe i opłacalne – dodał.

American Airlines już od ubiegłego roku lata na przykład z Czech czy Węgier, natomiast pasażerowie z pozostałych krajów regionu, mogą polecieć największą linią świata tylko na podstawie umów code-share. W przypadku Polaków oznacza to lot z przesiadką w Helsinkach na pokładzie Finnair lub w Londynie z British Airways.

W tej chwili jedyną linią oferującą bezpośrednie loty do USA z Polski jest LOT. Wejście na polski rynek amerykańskiej konkurencji byłoby więc pewnego rodzaju przełomem. Zwłaszcza, że cenowa wojna pomiędzy przewoźnikami zawsze wychodzi pasażerom na dobre.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »