Fly4free.pl

Planujesz urlop na wybrzeżu Amalfi? Sprawdź tablice – w niektóre dni nie wpuszczą cię na największą atrakcję!

Foto: IgorZh / Shutterstock
Piękne plaże, malownicze krajobrazy i piękne drogi, wijące się u podnóży skał na samym morzem – z tego słynie położone poniżej Neapolu Wybrzeże Amalfatyńskie. Niestety, słynie też z korków, dlatego lokalne władze wprowadzą w te wakacje nowy system przejazdu malowniczymi drogami. W jego ramach to, którego dnia będziemy mogli przejechać najbardziej malowniczą trasą, będzie zależało od tego, jaki jest numer naszych tablic rejestracyjnych.

Malownicze Amalfi uchodzi za jeden z najpiękniejszych zakątków Italii i siłą rzeczy jest to powód, dla którego miejsce cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Turyści oznaczają zaś co sezon ogromne korki na słynnych krętach drogach, które oferują niesamowite widoki na wybrzeże i piękne nadmorskie miasteczka. Właśnie dlatego lokalne władze zdecydowały się nieco rozładować nadmierny ruch aut i wprowadziły nowe zasady podróżowania, które dotyczą najsłynniejszej widokowej trasy – liczącej 35 kilometrów drogi z Vietri sul Mare do Positano. Na czym będą one polegać?

Zasada jest prosta: w okresach wyjątkowo dużego natężenia ruchu samochody z tablicami rejestracyjnymi kończącymi się nieparzystym numerem będą mogły wjechać na tę słynną drogę tylko w dni nieparzyste, a te z parzystym numerem – w dni parzyste. Ograniczenia te mają obowiązywać przez cały sierpień w godzinach od 10 do 18 oraz we wszystkie weekendy w okresie od 15 czerwca do 30 września. Dodatkowo analogiczne ograniczenia będą też obowiązywały w okresie od 24 kwietnia do 2 maja i w czasie Wielkiego Tygodnia przed Wielkanocą.

W „Rzeczpospolitej” czytamy, że zasady te nie dotyczą mieszkańców, pojazdów komunikacji miejskiej, taksówek i samochodów wynajmowanych z kierowcą. Sprawdzać tablice będą za to musieli turyści korzystający z samochodów z wypożyczalni aut.

Przestrzegania przepisów ma pilnować policja, która już straszy srogimi mandatami za ich łamanie. Warto też dodać, że ograniczenia nie oznaczają oczywiście, że nie dojedziecie do którejś z tych miejscowości. W wybranych godzinach będziecie musieli się jednak skierować na alternatywną, okrężną drogę, która nie dość, że jest dłuższa, to jeszcze nie oferuje tak bajecznych widoków.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »