Fly4free.pl

Loty do Kazachstanu z Warszawy od 995 PLN (również w wakacje!)

995 PLN
Kazachstan myśliwy
Foto: Katiekk / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Tak dobrych cen za loty na południe Kazachstanu nie mieliśmy dla Was od kilku miesięcy. Wiosna i lato, to bardzo dobry czas aby wybrać się do Ałmatów. Pamiętajcie, że to w tej części kraju znajdziecie najpiękniejszą przyrodę: góry, pustynie, jeziora.

Czekając na moment, w którym nasz narodowy przewoźnik uruchomi bezpośrednie połączenia do Ałmatów (nastąpi to w 2021 r.), musicie pogodzić się z wizją przesiadki podczas podróży. W opisywanej ofercie polecicie linią Air Baltic, a po drodze zatrzymacie się na krótszy lub nieco dłuższy (zależnie od terminu) postój w Rydze. Będzie to przerwa w ciągu dnia, więc z powodzeniem będziecie mogli zwiedzić stolicę Łotwy.

Do wyboru macie kilka terminów podróży w okresie od kwietnia do sierpnia. To czas, kiedy w Kazachstanie panują idealne warunki pogodowe do zwiedzania.

Termin podróży: kwiecień – sierpień 2020
Wylot z: Warszawy
Linia lotnicza: Air Baltic
Bagaż: podręczny

Hotel298 PLN/noc

W Ałmatach proponuję wam zatrzymać się w hotelu Ramada Almaty. W cenę wliczone są codzienne śniadania.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Kalendarz najtańszych lotów do Kazachstanu

Jak zaplanować pobyt na południu Kazachstanu?

Wybierając przelot do Ałmatów, warto poświecić choćby jeden dzień na zwiedzanie dawnej stolicy Kazachstanu. Miasto jest pięknie położone, w otoczeniu majestatycznych gór. Aby podziwiać panoramę Ałmatów, musicie koniecznie udać się na wzgórze z wieżą telewizyjną – Kok-Tobe, gdzie prowadzi kolejka linowa.

Ale przecież Kazachstan to piękna przyroda i zapierające dech w piersi krajobrazy. Żeby tego wszystkiego doświadczyć, nie musicie bardzo oddalać się od Ałmatów. Wielkie Jezioro Ałmatyńskie, Chimbulak (Shymbulak) i kolejka na przełęcz Talgar są położone kilkanaście kilometrów od centrum miasta.

Jednak aby poznać prawdziwe piękno południowo-wschodniego Kazachstanu należy udać się nieco dalej od Ałmatów. Położony niedaleko Gór Tienszan – Kanion Szaryński ma długość ponad 150 kilometrów, a wysokość jego niekiedy pionowych ścian sięga 200 m. Po wizycie w Kanionie warto kontynuować swoją podróż w kierunku jezior Kolsai i Kaindy.

Wisienką na torcie będzie Altyn Emel – rozległy Park Narodowy, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajdziecie tu wszystko to, co przyroda może zaoferować najlepszego: góry, pustynie, wydmy (także śpiewające), półpustynie, stepy, rzadkie gatunki flory i fauny.

góry w Kazachstanie
Foto: Chanwit Whanset / Shutterstock.com
jezioro kaindy
Foto: Vera Larina / Shutterstock.com
altyn emel
Foto: Dina Julayeva / Shutterstock.com
Przydatne informacje
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Ałamty, to liczba pojedyncza rodzaju żeńskiego. Nie ma więc AŁMATÓW!!!stąd: "...przelot do Ałamty...", "... podziwiać panoramę Ałamty...", "...udać się dalej od Ałmaty...", itd. Przepraszam, że tyle wykrzykników, ale warto sprawdzić choćby nazwę jednego z największych miast, jeśli ktoś pisze nawet mini-przewodnik.Poza tym za te pieniądze można upolować bezpośredni lot do obecnej stolicy - Nur-Sutanu, z bagażem rejestrowanym z Warszawy. A jezeli ktoś chce odwiedzić Ałmaty, to można przejechać się nocnym sypialnym pociągiem Talgo, za mniej niż 100 zł (około 1200 km), lub skorzystać również z drogi lotniczej, choćby z tanich linii AirAirstan.
Tomasz Pyś, 5 grudnia 2019, 18:53 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »