Fly4free.pl

Bardzo duża zmiana w Airbnb. Nowa funkcja mocno ułatwi życie podróżnikom

airbnb
Foto: Daniel Krason / Shutterstock
Airbnb poinformowało, że lada moment udostępni użytkownikom opcję „dzielenia pobytów pomiędzy nieruchomościami”. Opcja przyda się szczególnie tym, którzy lubią rezerwować dłuższe pobyty i znacząco zwiększy dostępność takich długoterminowych rezerwacji.

Chcesz popracować przez kilka tygodni z innego miejsca, chcesz wyjechać na długie wakacje albo po prostu zmienić otoczenie, bo nic nie trzyma cię w obecnym – dla takich osób Airbnb już dawno przygotowało opcję wyszukiwania długoterminowych, elastycznych pobytów.  Teraz chce jednak jeszcze bardziej ułatwić rezerwowanie takich miejsc.

Wszyscy użytkownicy szukający długoterminowych pobytów, już niedługo zauważą opcję dzielenia, tzw. Split Stays. Co to oznacza? Że będzie można zarezerwować np. 4-tygodniowy pobyt, ale podzielić go między różne nieruchomości.

Sposób podróżowania zmienił się już na zawsze. Dlatego wprowadzamy największą zmianę w Airbnb od dekady – mówi Brian Chesky, dyrektor generalny i współzałożyciel Airbnb – Po pierwsze, ludzie są bardziej elastyczni w kwestii tego, gdzie mieszkają i pracują, dlatego opracowaliśmy nowy sposób wyszukiwania za pomocą kategorii Airbnb. Po drugie, ludzie wybierają się na dłuższe podróże, więc stworzyliśmy Split Stays, aby dać Ci więcej możliwości, dzieląc podróż między dwa domy tłumaczy.

Foto: Airbnb

Oczywiście ktoś może zapytać, po co wprowadzać coś takiego skoro mogę sobie sam osobno zarezerwować 2 tygodnie w jednym miejscu i 2 tygodnie w drugim. Śpieszymy z wyjaśnieniem. Po pierwsze taka opcja znacznie ułatwi wyszukiwanie, bo nie zawsze wybrana nieruchomość jest dostępna na tak długo. A im dłużej, tym trudniej. Nowa funkcja ma zwiększyć liczbę dostępnych ofert o 40 proc.!

– Trudno znaleźć jeden dom, który byłby dostępny przez cały miesiąc – tłumaczy Nathan Blecharczyk, współzałożyciel Airbnb i dyrektor ds. strategii w rozmowie z Reutersem. – A czas długoterminowych pobytów będzie się stale wydłużał. Firmy oferują możliwość pracy zdalnej, a podróże międzynarodowe nabierają tempa – dodał.  

Zresztą już teraz, co piąta rezerwacja w Airbnb dotyczy właśnie długoterminowego pobytu (powyżej 28 dni). To dwa razy więcej niż w czasach przed pandemią.

Po drugie, przy takich rezerwacjach będziemy mieć znacznie większy wybór nieruchomości. Airbnb zapewnia, że przy wyborze opcji Split Stay liczba ofert wzrasta średnio o… 40 proc. Trzeba przyznać, że to spora różnica.

Nowa funkcja jest już dostępna w Stanach Zjednoczonych, a jeszcze w tym tygodniu ma pojawić się użytkownikom z pozostałych krajów.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »