Fly4free.pl

Airbnb szuka kogoś, kto pomieszka w różnych miejscach przez rok!

kobiety
Foto: Kelsey Chance / Unsplash

Ty, maksymalnie troje twoich znajomych i przeróżne miejsca na świecie przez 12 miesięcy na koszt Airbnb – brzmi świetnie? Platforma wynajmu krótkoterminowego właśnie rusza z projektem „Live Anywhere”, który ma sprawić, że – jak głosi hasło reklamowe – świat stanie się naszym domem. Niestety jest haczyk.

Najnowszy projekt Airbnb ma zgromadzić 12 osób z całego świata, które chciałyby spróbować (lub już znają i lubią) tryb życia tzw. cyfrowych nomadów. Przez 10 miesięcy wybrane osoby będą mieszkać wyłącznie w obiektach dostępnych na Airbnb.

Program trwa cały rok – od lipca 2021 do lipca 2022 roku. W tym czasie 12 miesięcy będzie upływać szczęśliwcom pod znakiem podróżowania i zmieniania domów i mieszkań z oferty Airbnb. Oczywiście zarówno koszty noclegu jak i transportu finansuje platforma. A to nie koniec. W każdym z odwiedzonych miejsc będziemy mogli korzystać z atrakcji dostępnych w katalogu Airbnb Experience, które oferują zarejestrowani na platformie mieszkańcy.

„Niezależnie od tego, czy chcesz po prostu uczestniczyć w spotkaniach na Zoomie będąc na plaży, zabrać rodzinę w wyjątkową podróż czy nauczyć się nowego języka w ulubionym mieście – ten program jest dla Ciebie” – przekonuje Airbnb w oficjalnym komunikacie.

Airbnb przekonuje, że jest to oferta dla naprawdę wielu ludzi – od cyfrowych nomadów, przez świeżo upieczone rodziny, po szeroko rozumianych twórców i artystów, aż po pracowników zdalnych i rodziców, których pociechy opuściły już rodzinne gniazdo. Krótko mówiąc – każdy, kto jest gotowy podjąć taką przygodę, jest mile widziany.

Niestety, choć do programu zaproszono osoby z aż 33 krajów, Polska nie znalazła się na liście. Jeśli jednak na co dzień mieszkacie w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Irlandii, Austrii, Norwegii, Hiszpanii, Portugalii i wielu innych krajach, gdzie przecież nie brakuje naszych rodaków, to już śmiało możecie brać udział. Wystarczy jedynie być pełnoletnim i przesłać zgłoszenie.

Co w zamian? Airbnb oczekuje, że wybrane osoby staną się kimś w rodzaju konsultanta, który pomoże usprawnić i ulepszyć wynajmowanie domów i mieszkań także długoterminowo. Wszystko dlatego, że choć pandemia znacząco zmniejszyła zainteresowanie noclegami, to jednocześnie mocno rozhulała trend pracowania z dowolnego miejsca na ziemi. Miliony ludzi zaczęły pracować zdalnie, a miejsce zamieszkania przestało mieć tak istotne znaczenie w kontekście pracy.

Nie posiadasz konta w serwisie Airbnb? Załóż je i odbierz 138 PLN rabatu do wykorzystania przy wynajmie apartamentu w dowolnym miejscu na świecie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Link do oferty gdzie można znaleźć ? 
LA19, 11 czerwca 2021, 9:58 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »