Fly4free.pl

Qatar Airways tworzy w Europie lotniczą potęgę. Ma zastąpić bankrutującą Alitalię

Air Italy
Foto: Air Italy
Katarczycy planują, że w ciągu kilku lat linia Air Italy stanie się nowym narodowym przewoźnikiem dla Włochów. Plany ma bardzo ambitne.

Air Italy to nowa nazwa linii Meridiana – drugiej największej linii lotniczej w Włoszech, która ma siedzibę na Sardynii. Jesienią zainwestował w nią Qatar Airways, który przejął 49 proc. udziałów tego przewoźnika. W poniedziałek Katarczycy przedstawili swoje plany.

Zmiana nazwy to dopiero początek zmian. Głównym hubem Air Italy będzie lotnisko Mediolan-Malpensa. Przewoźnik ma też duże plany dotyczące wzrostu – do 2022 roku chce obsługiwać przynajmniej 10 mln pasażerów rocznie, mieć flotę 50 samolotów i stać się narodowym przewoźnikiem Włoch, zastępując mającą problemy Alitalię. Przypomnijmy, że Alitalia znajduje się obecnie w stanie upadłości i szuka potencjalnych inwestorów.

Kiepską kondycję tej linii chce wykorzystać Air Italy. W ciągu najbliższych 3 lat przewoźnik otrzyma 20 nowych Boeingów 737 MAX, z kolei 5 Airbusów A330-200 włoskiej linii wyleasinguje Qatar Airways. Od maja przyszłego roku natomiast linia ma zacząć odbierać nowe Boeingi 787-8 Dreamliner.

konferencja prasowa Air Italy

Fot. Air Italy

– Chcemy zostać największą linią lotniczą we Włoszech i mamy wszelkie środki, by osiągnąć ten cel. Air Italy zaoferuje produkt wysokiej jakości w odpowiedniej cenie, dzięki czemu uda nam się szybko osiągnąć światowy poziom – mówi krótko Akbar Al-Baker, prezes Qatar Airways.

Nowy przewoźnik planuje mocno rozwinąć siatkę połączeń. Na dobry początek otworzy trasy krajowe z Mediolanu do: Rzymu, Neapolu, Palermo, Katanii i Lamezii Terme. Air Italy ogłosiła też pierwsze dalekie trasy: w czerwcu uruchomi połączenia z Mediolanu do Miami (4 razy w tygodniu) i Nowego Jorku (codziennie), a we wrześniu uruchomi trasę z Mediolanu do Bangkoku (także 4 loty w tygodniu). Z kolei w 2019 roku Air Italy uruchomi pierwszą daleką trasę z Rzymu. Oznacza to, że zacznie bezpośrednio rywalizować z Alitalią.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »