Fly4free.pl

Air India wprowadzi w samolotach osobne miejsca tylko dla kobiet

Foto: Wikipedia
Nowa klasa podróży nie ma nic wspólnego z poglądami ani religią. Przewoźnik reaguje w ten sposób na liczne przypadki molestowania kobiet w Indiach.

Air India wprowadzi osobne siedzenia dla pań tylko na trasach krajowych, a nowa regulacja wejdzie w życie od 18 stycznia. W praktyce wygląda to tak, że sześć siedzeń (cały trzeci rząd) w Airbusach A320 należących do przewoźnika, będzie zarezerwowanych tylko dla podróżujących samotnie kobiet. Panie mogą bezpłatnie wybrać te miejsca podczas rezerwacji swojego lotu.

W serwisie Business Insider czytamy, że jest to związane z przypadkami molestowania samotnych kobiet. I nie chodzi tu nawet o same Indie, ale o narodowego przewoźnika. Tylko w ciągu kilku ostatnich tygodni doszło do 2 przypadków molestowania kobiet na pokładach samolotu.

– Jako narodowy przewoźnik czujemy się odpowiedzialni za to, by zwiększać poziom komfortu naszych pasażerek. Na pokładach Air India lata wiele kobiet i dlatego będziemy rezerwowali dla nich kilka miejsc podczas każdego lotu – mówi Meenakshi Malik z zarządu Air India.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Bardzo dobra incjatywa
DJADKJGU, 16 stycznia 2017, 17:14 | odpowiedz
Dzięki fly4free, kupione!
Renata, 16 stycznia 2017, 18:21 | odpowiedz
Unia Europejska by to uznała za dyskryminację :-)
ALfred, 16 stycznia 2017, 22:24 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »