Fly4free.pl

Linia całkowicie zawiesza sprzedaż biletów. Powód? Zbyt dużo zakażeń wśród personelu

grenlandia
Foto: Visit Greenland / Unsplash
Zamiast promocji i podbijania sprzedaży, zawieszenie systemu i wycofanie możliwości kupienia jakichkolwiek biletów – taką decyzję podjęła linia Air Greenland. Grenlandzkie linie lotnicze zdecydowały się na taki krok z uwagi na problemy zdrowotne personelu.

Linia Air Greenland z siedzibą w Nuuk na Grenlandii funkcjonuje od 1960 roku. To właśnie dzięki niej turyści najczęściej docierają do tej pięknej i niezwykłej zimowej krainy. W najbliższym czasie będą jednak musieli nieco zmienić swoje plany i uzbroić się w cierpliwość.

Przewoźnik poinformował, że jest zmuszony zawiesić sprzedaż biletów na wszystkie połączenia w rozkładzie Air Greenland. Powodem jest rosnąca liczba zakażeń koronawirusem wśród pracowników linii, a także liczba osób skierowanych na kwarantannę. Nie chcąc narażać zdrowia kolejnych i bojąc się, ze po prostu zabraknie załogi – zdecydował się na dość nietypowy krok. Jak przyznała sama linia – taka sytuacja utrudnia jej bezpieczne działanie.

Na razie sprzedaż zawieszono na kilka dni – do 16 stycznia. Jest jednak możliwe, że jeśli sytuacja się nie poprawi, to data zostanie przesunięta. Co ciekawe, linie przewidziały wyjątek. Bilet nadal mogą zdobyć osoby, które naprawdę pilnie potrzebują wydostać się albo dotrzeć z i na Grenlandię. Chodzi o poważne choroby, śmierć bliskiej osoby itd.

Loty, które – z różnych względów – muszą się odbyć, nie będą miały personelu pokładowego – poza pilotami. Aby takie połączenie mogło funkcjonować Air Greenland otrzymał specjalne zezwolenie od duńskiego Urzędu Transportu. Warunkiem zrealizowania lotu jest ograniczenie liczby pasażerów do 19 osób. Wszystkie połączenia będą obsługiwane przez samoloty Dash-8.

– To piloci będą odpowiedzialni za odprawę bezpieczeństwa i komunikację z pasażerami. Pasażerowie, którzy zostaną przeniesieni z powodu ograniczenia do 19 pasażerów, zostaną automatycznie przebukowani na najwcześniejszy możliwy alternatywny odlot – przekazał Air Greenland.

Air Greenland ma w swoim rozkładzie około 20 stałych, całorocznych tras, które obsługuje samolotem. Do tego dochodzą jeszcze trasy sezonowe i te obsługiwane przez helikoptery. W efekcie dociera do ponad 50 punktów na Grenlandii, ale także w Danii i na Islandii. Obsługuje również loty specjalne – np. z grupami turystów, z pomocą medyczną lub pracownikami stacji badawczych.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »