Fly4free.pl

Znów polecimy do Pekinu! Dawno niewidziana linia wraca na Lotnisko Chopina

Foto: B.Forenius / Shutterstock
Tuż przed godziną 17 na Lotnisku Chopina w Warszawie ma wylądować Airbus A330-200 linii Air China. Będzie to powrót chińskiego przewoźnika po dłuższej przewie i jednocześnie wznowienie lotów z Warszawy do Pekinu.

Powrót Air China to spora niespodzianka, ale też być może zapowiedź stopniowego luzowania restrykcji wjazdowych przez Chiny, które wciąż stosują bardzo restrykcyjne przepisy w stosunku do podróżnych. Chińczycy już zresztą zrobili krok w tę stronę. We wtorek ogłosili, że skracają kwarantannę dla podróżnych przybywających do Chin z 14-21 dni do 7 dni (w specjalnym scentralizowanym ośrodku dla osób przybywających do kraju, np. w hotelu) plus 3 dni kwarantanny domowej. I choć wciąż jeszcze daleka droga do pełnego poluzowania obostrzeń to może być ruch zwiastujący dalsze zmiany.

Kolejną jaskółką jest powrót linii Air China, która przestała latać do Warszawy na początku pandemii, potem wróciła jeszcze na chwilę latem 2020 roku, a w piątek wykonała swój pierwszy rejs po długiej, prawie dwuletniej przerwie. Jak informuje nas Lotnisko Chopina, chiński przewoźnik będzie latał na trasie do Pekinu raz w tygodniu (loty zaplanowano w piątki), a wylot z Warszawy planowany jest na godzinę 20 lokalnego czasu. Loty są zaplanowane na całą resztę letniego rozkładu lotów, a więc do końca października.

Nie jest to jedyne lotnisko w regionie, na które wróci chiński przewoźnik, bo od 7 lipca Air China uruchomi połączenie z Pekinu do Budapesztu (także realizowane raz w tygodniu).

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »