Fly4free.pl

Pracownica linii straciła wszystkie przywileje. Bo jej córka złożyła skargę na swój lot

kolejka na lotnisku
Foto: Roger Hoetink / Shutterstock
Kanadyjskie linie lotnicze Air Canada postanowiły odebrać przywileje lotnicze jednej z pracujących w administracji kobiet, po tym jak jej córka złożyła skargę na linię lotniczą. Przewoźnik tłumaczy, że w ten sposób złamała procedury, więc nie może dłużej korzystać ze zniżek na latanie (i tzw. biletów stand-by).

Osoby pracujące w liniach lotniczych mogą korzystać z przywilejów przyznawanych przez przewoźników. Jednym z najpopularniejszych są tzw. bilety stand-by. Pozwalają podróżować za ułamek ceny, ale nigdy nie dają gwarancji miejsca na konkretnym locie. Jeśli bowiem samolot będzie pełny, osoba z biletem stand-by musi czekać na inne połączenie. Ale – jak się okazuje – przywileje można też szybko stracić. Boleśnie przekonała się o tym pewna kobieta, która została ukarana za przewinienie… własnej córki.

Sprawę opisuje amerykański oddział Business Insidera, z którym skontaktowała się pasażerka. Dziewczyna odbyła podróż na pokładzie Air Canada korzystając ze zniżek, którymi dysponuje jej mama. Do tej pory nie ma żadnego problemu, bo pracownicy najczęściej mogą udostępniać swoje przywileje rodzinie czy znajomym – pod różnymi warunkami. Schody zaczęły, gdy dziewczyna postanowiła złożyć skargę na lot.  

W oficjalnej skardze, którą wysłała zarówno do linii lotniczej, jak i mediów, narzekała na obsługę naziemną. W odpowiedzi linia lotnicza zdecydowała się na dwa lata zawiesić jej mamie prawo do korzystania ze zniżek lotniczych. Próbowała nawet skontaktować się w tej sprawie ze związkiem zawodowym, ale i oni rozłożyli ręce.

Przewoźnik tłumaczy, że skarga zawierała nieprawdziwe informacje. Dziewczyna podała się bowiem za „klienta generującego dochód”.

– Poważnie traktujemy opinie na temat naszych usług. W rzeczywistości podjęliśmy dochodzenie w sprawie złożonej skargi, a następnie znaleźliśmy fakty, które nie były zgodne z przedstawionymi – skomentowała Air Canada w rozmowie z Business Insider. – Podróże pracownicze są szczególnym przywilejem oraz wyjątkowym i hojnym atutem pracy dla linii lotniczej, którą większość pracowników, a także ich rodzin rozumie i ceni – dodaje.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »