Fly4free.pl

Aerofłot złożył wniosek o loty do jednego z krajów UE! Decyzja mogła być tylko jedna

Foto: photomatika / Shutterstock
Rosyjski przewoźnik złożył wniosek o uruchomienie bezpośrednich lotów z Moskwy do Sztokholmu. Szwedzkie władze oczywiście go odrzuciły i wyraziły zdziwienie, że taki wniosek w ogóle został złożony.

Unijne sankcje blokujące rosyjskim przewoźnikom dostęp do europejskiego nieba sprawiły, że przewoźnicy z tego kraju musieli drastycznie ograniczyć ofertę. Nie oznacza to jednak, że Rosja nie próbuje zmienić tego stanu rzeczy. Choć trudno właściwie powiedzieć dlaczego, skoro te starania z góry skazane są na klęskę.

Jak bowiem donosi branżowy serwis Aviation24.be, Aerofłot całkiem niedawno złożył aplikację do szwedzkiego rządu o zgodę na uruchomienie bezpośrednich lotów z moskiewskiego lotniska Szeremietiewo do portu Arlanda w Sztokholmie. Jak nietrudno zgadnąć, wniosek został odrzucony przez Szwedów, choć jednocześnie są oni dość zaskoczeni tym, że… Rosjanie w ogóle złożyli taki wniosek.

– Jak rozumiem Aerofłot był przygotowany na to, że wniosek nie zostanie zatwierdzony. Jestem jednak zaskoczony, że taki wniosek został w ogóle złożony – powiedział Tomas Eneroth, szwedzki minister infrastruktury. – To ważne, abyśmy mieli jasność w sprawie tego, że zgodnie z sankcjami nałożonymi na Rosję przestrzeń powietrzna dla linii z tego kraju nie była otwierana – dodaje.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »