Fly4free.pl

Kontrowersyjna decyzja Abu Zabi. Sklepy, muzea, szkoły i inne miejsca publiczne tylko dla zaszczepionych

abu zabi
Foto: Zhukov Oleg / Shutterstock

Komisja ds. kryzysowych i katastrof w Abu Zabi poinformowała, że już za kilka tygodni zmieni zasady korzystania z przestrzeni publicznej. Po aktualizacji przepisów, z wielu miejsc w emiracie będą mogły korzystać jedynie te osoby, które zdecydowały się na szczepienie.

Nowe zasady mają zostać wprowadzone 20 sierpnia. Od tego dnia osoby niezaszczepione będą miały znacznie utrudniony dostęp do wielu publicznych miejsc, punktów usługowych i sklepów.

Lista obiektów, z których korzystać będą mogły wyłącznie osoby zaszczepione jest naprawdę długa. Komisja zdecydowała bowiem, że zaliczać się będą do nich wszystkie centra handlowe i wszelkie punkty sprzedaży detalicznej.

Dodatkowo niezaszczepieni nie mogą korzystać z siłowni, muzeów, uzdrowisk, parków rozrywki, wszelkich obiektów rekreacyjnych i sportowych, ośrodków kultury, a także szkół, uniwersytetów, żłobków czy przedszkoli – nawet, jeśli są placówkami prywatnymi.

Wyjątek stanowią jedynie supermarkety i apteki. Nowe zasady nie obejmą również osób, które nie mogą się zaszczepić ze względów zdrowotnych i uzyskały odpowiednie zaświadczenie. Zwolnione będą również dzieci do 15. roku życia.

Ostatecznie decyzja, choć kontrowersyjna nie powinna stanowić szczególnego problemu dla samych mieszkańców. Komisja podaje, że blisko 93 proc. osób jest już zaszczepiona.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Jak się ludzie nie obudzą to u nas będzie tak samo.
Reporter, 30 czerwca 2021, 14:42 | odpowiedz
Łaskawcy, zostawili przynajmniej sklepy spożywcze dla odrzuconych przez system. Chwała im za to !
AgaZap, 30 czerwca 2021, 15:22 | odpowiedz
Avatar użytkownika
I dobrze, że tak robią. U nas powinno być płatne leczenia dla niezaszczepionych idiotów.
marmur50, 30 czerwca 2021, 22:24 | odpowiedz
To w takim razie Panie inteligentny proszę mi oddać pieniądze które wpłacałem przez wszystkie lata pracy na narodowy fundusz zdrowia.  
marmur50 I dobrze, że tak robią. U nas powinno być płatne leczenia dla niezaszczepionych idiotów.
wiks91, 2 lipca 2021, 0:57 | odpowiedz
Avatar użytkownika
A to teraz jest darmowe? Cos sie zmienilo, czy komentujacy jest zawodowym zasilkowcem? Przeciez kazdy uczciwie pracujacy jest comiesiecznie okradany z wyplaty na tą teoretyczna sluzbe zdrowia. 
marmur50 I dobrze, że tak robią. U nas powinno być płatne leczenia dla niezaszczepionych idiotów.
kamil_szczupal, 2 lipca 2021, 6:12 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Pozwólcie że doprecyzuję, jeśli faktycznie tak trudno było się domyśleć co kolega marmur50 miał na myśli. Poza obowiązkowymi składkami na ubezpieczenie zdrowotne, każdy niezaszczeiony, ze względu na swoją głupotę i bezmyślność,  powinien zostać dodatkowo obciążony kosztami leczenia COVID-19.
maverickk, 2 lipca 2021, 9:35 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Dokładnie tak. 
maverickk Pozwólcie że doprecyzuję, jeśli faktycznie tak trudno było się domyśleć co kolega marmur50 miał na myśli. Poza obowiązkowymi składkami na ubezpieczenie zdrowotne, każdy niezaszczeiony, ze względu na swoją głupotę i bezmyślność,  powinien zostać dodatkowo obciążony kosztami leczenia COVID-19.
marmur50, 2 lipca 2021, 11:36 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »