Fly4free.pl

80 tysięcy turystów utknęło w znanym kurorcie po wprowadzeniu lockdownu!

Foto: fuyu liu / Shutterstock
Władze chińskiego kurortu Sanya wprowadziły w sobotę lockdown po wykryciu kilkuset nowych przypadków COVID-19. To fatalne wieści dla ponad 80 tysięcy turystów, którzy pozostają obecnie w tym kurorcie – będą mogli ją opuścić najwcześniej po siedmiu dniach i przynajmniej 5 negatywnych wynikach testów na koronawirusa.

Od wybuchu pandemii koronawirusa Chiny utrzymują jedne z najbardziej restrykcyjnych przepisów sanitarnych na świecie. Widać to szczególnie mocno teraz, gdy w Państwie Środka pojawia się zwiększona liczba zakażeń – w tym przypadku najmocniej ucierpiało ok. 80 tysięcy turystów, którzy spędzali swoje wakacje w znanym chińskim kurorcie Sanya na wyspie Hajnan.

Miejscowe władze wprowadziły bowiem w sobotę lockdown w następstwie zwiększonej liczby zakażeń – w piątek były to 263 nowe przypadki COVID-19, w sobotę – kolejne 259. Dla porównania – w ubiegłym roku na wyspie zanotowano tylko 2 przypadki zakażenia.

W efekcie wprowadzono bardzo restrykcyjne ograniczenia w poruszaniu się – wstrzymano sprzedaż biletów kolejowych oraz odwołano ponad 80 procent lotów z i do tego miasta. Jednocześnie wprowadzono zakaz opuszczania kurortu zarówno przez mieszkańców jak i podróżnych, co jest poważnym problemem, bo uziemieni w kraju chińscy turyści masowo odwiedzają tę miejscowość. Efekt? W Sanyi pozostaje obecnie ok. 80 tysięcy turystów, którzy mają w czasie lockdownu pozostać w hotelach. Co gorsza, za pobyt zapłacą z własnej kieszeni, choć lokalne władze próbują im trochę ulżyć – w sobotę ogłoszono, że turyści, którzy nie mogą opuścić miasta z powodu lockdownu, zapłacą za swoje noclegi o połowę mniej. Choć to nie do końca rozwiązuje problemów – w depeszy agencji Reuters czytamy, że wiele hoteli nie respektuje rozporządzenia władz i nakazuje turystom płacenie normalnych stawek.

Nie podano na razie, do kiedy będą obowiązywały obostrzenia. Wiadomo jednak, że aby opuścić Sanyę, trzeba poddać się mocno zaostrzonym procedurom. Najgorszą z nich jest konieczność uzyskania pięciu negatywnych wyników testów na koronawirusa, którym trzeba się poddać w ciągu 7 dni. Bez tego o opuszczeniu wyspy można zapomnieć.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Jak bardzo można upodlić swój naród? lub inaczej...jak bardzo naród da się upodlić? Politycy na całym świecie mają podobne myślenie.
Semen6969, 8 sierpnia 2022, 12:53 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »