Fly4free.pl

Turyści pomylili Machu Picchu z toaletą. Areszt za zniszczenia i… wypróżnianie się!

machu picchu
Foto: spacaj / Shutterstock

Czterech mężczyzn i dwie kobiety zostało aresztowanych po tym, jak zniszczyli mury Świątyni Słońca. Dodatkowo w jej wnętrzu znaleziono ich ekskrementy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, a aresztowana szóstka to troje Argentyńczyków, Brazylijczyk, Chilijczyk i Francuzka w wieku od 20 do 32 lat. Jak poinformowało peruwiańskie ministerstwo kultury, grupa miała dokonać zniszczeń znajdującej się w kompleksie Machu Picchu Świątyni Słońca, a w jej wnętrzu znaleziono ludzkie odchody.

Grupa turystów weszła do kompleksu w sobotę i schowała się w ruinach, aby nielegalnie spędzić tam noc. Co ich czeka? Piątka turystów zostanie w najbliższych dniach deportowana do swoich krajów, w Peru pozostał tylko 28-letni Argentyńczyk, który stanie przed sądem i będzie odpowiadał za “zniszczenie dziedzictwa kulturowego Peru”. Mężczyzna przyznał się, że próbował wyciągnąć jeden ze świątynnych kamieni na pamiątkę, ten jednak spadł i zniszczył podłogę. Mężczyźnie grozi kara do 4 lat więzienia. Z kolei inny z turystów… miał zrobić w kompleksie świątynnym kupę.

Unikalny kompleks świątynny z XV wieku jest na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO i rocznie odwiedza go ponad 1 mln turystów. Aby zapobiec zniszczeniom, kilka lat temu wprowadzono ograniczenia dotyczące liczby zwiedzających.

To nie pierwszy raz, gdy turyści mają kłopoty z powodu swojego zachowania w Machu Picchu. W 2017 roku dwóch Chilijczyków zostało skazanych na pół roku więzienia za pomazanie murów farbą – zostali zwolnieni dopiero po tym, gdy zgodzili się zapłacić 100 tys. USD odszkodowania na koszty renowacji. Z kolei w 2017 roku trzech Argentyńczyków i Kolumbijczyk zostało aresztowanych za zrobienie graffiti na historycznych murach.

Z kolei w marcu ubiegłego roku czworo obywateli USA zostało aresztowanych za rozebranie się i pozowanie do zdjęć. Kilka dni później za to samo aresztowano 2 Kanadyjczyków i 2 Australijczyków.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Myślałem już, że to nasi.
gregorio, 15 stycznia 2020, 16:49 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »