Fly4free.pl

Oto 50 najpiękniejszych miejsc z całego świata. Ile z nich udało Wam się odwiedzić?

Torres del Paine
Foto: Olga Stalska / Unsplash

Od niezwykłych podwodnych krajobrazów, przez rajskie wyspy i zabytki, aż po miejsca, które wydają się być stworzone w Photoshopie – bo ich piękno, tajemniczość czy niezwykłość trudno ogarnąć rozumem. Poznajcie 50 najpiękniejszych miejsc na świecie, które mogą stworzyć gotową listę podróżniczych marzeń.

Najnowszy ranking stworzyła firma Big 7 Travel, która zbiera wyselekcjonowane rekomendacje podróżnicze w wielu kategoriach – jak chociażby restauracje, miejsca rozrywki, bary czy atrakcje turystyczne. Listę przygotowano w oparciu o opinie społeczności skupionej wokół portalu, która liczy blisko 1,5 mln odbiorców, a także dane z Instagrama i Pinteresta.

– Świat jest domem dla naprawdę niesamowitych miejsc, od bogatych kulturowo starożytnych zabytków, zatoczek z lodowcami i iście księżycowych pustyń. Niezależnie od tego, czy szukasz dawno zapomnianych osmańskich wiosek czy tajemniczych świętych miejsc, jest tak wiele miejsc do zobaczenia – piszą o swoim rankingu twórcy.

Zwycięzca jest tylko jeden – Torres del Paine

Nie jest łatwo wybrać najpiękniejsze miejsce na ziemi, gdy świat dostarcza nam tak wielu obłędnie pięknych i niezwykłych miejsc. Ale na tym polegają rankingi, że ktoś musi zdobyć pierwsze miejsce, nawet jeśli pozostali kandydaci wcale nie odbiegają od lidera. Tym razem to zaszczytne miejsce trafiło do parku narodowego Torres del Paine w Chile. Kto choć raz marzył o odwiedzeniu Patagonii, na pewno doskonale zna to miejsce.

– Torres del Paine jest uosobieniem dzikiej przyrody – czytamy w rankingu. – Powiedzieć, że ten park jest pełen pięknych krajobrazów, to nic nie powiedzieć. Nawet jak na standardy Patagonii, to miejsce jest niezwykle inspirujące – od polodowcowych jezior, przez poszarpane pasma górskie, aż do wędrujących tutaj pum i pasących się gwanako.

Pierwsza dziesiątka też fenomenalna

Zwycięzca, zwycięzcą, ale przecież zaraz za nim znajduje się fenomenalna pierwsza dziesiątka najpiękniejszych miejsc świata. Kto według rankingu zasłużył na to miano? Na drugie miejsce trafiły Wyspy Owcze – „niczym z nordyckiego snu” – jak opisują je twórcy plebiscytu. W rankingu znalazły się głównie dzięki swoim krystaliczne czystym wodospadom, pięknym i skalistym klifom oraz zielonym wzgórzom, które razem tworzą tajemniczy i majestatyczny krajobraz.

wyspy owcze
Foto: Annie Spratt / Unsplash
palawan filipiny
Foto: Sebastian Pichler / Unsplash

Ostatnie miejsce na podium trafiło do kolejnego parku narodowego – tym razem w USA. Grand Teton w Wyoming, który oferuje zapierające dech w piersiach widoki.

Kto zaś znalazł się poza podium? To m.in. rzeka Li w Chinach, jezioro Bled w Słowenii, Wielka Rafa Koralowa w Australii, park narodowy Banff w Kanadzie, Palawan na Filipinach, Highlands w Szkocji i Kioto w Japonii.

– Zapierające dech w piersiach alpejskie łąki, niezwykła przyroda, strzeliste lasy to tylko kilka rzeczy, które sprawiają, że Banff jest jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie – możemy przeczytać w zestawieniu.

Choć wiele z nich znajduje się z dala od Polski to przynajmniej niektóre możecie zobaczyć bez wydawania fortuny – jak chociażby Słowenię czy Szkocję.

Pozostałe 40 to gotowa podróżnicza lista

Potrzebujecie więcej miejsc, a najlepiej gotowej listy marzeń, którą będzie odhaczać jedno po drugim? Proszę bardzo! Tym bardziej, że tutaj już znajdziecie sporo miejsc, które są dość blisko Polski lub dowiozą was tam za niewielkie pieniądze – tanie linie.

Zaraz za pierwszą dziesiątką znajdziecie klify Moheru w Irlandii, świętą górę Uluru w Australii, Lauterbrunnen w Szwajcarii, Pamukkale w Turcji, Sidi Bou Said w Tunezjii, Szafszawan w Maroku, Positano we Włoszech, Boracay na Filipinach (warto zauważyć, że to już drugie miejsce z Filipin na liście), Park Narodowy Fiordland, Mostar w Bośni i Hercegowinie.

– Jego wspaniałe domy w cukierkowych kolorach, niewiarygodne jedzenie i piękne wody Morza Śródziemnego w połączeniu z historią to tylko kilka rzeczy, które składają się na Positano. To jedno z tych miejsc, które nie wydają się prawdziwe – czytamy w rankingu.

pamukkale
Foto: Arns Civray / Unsplash
positano
Foto: Letizia Agosta / Unsplash

Dalej znajdziecie Mu Cang Chai w Wietnamie, Marrakesz w Maroku, Matera we Włoszech, Paryż (choć tu pewnie wielu ludzi miałoby zupełnie odwrotne zdanie, bowiem stolica Francji została uznana przez naszych czytelników za jedną z najbardziej rozczarowujących miejsc świata), park geologiczny Zhangye Danxia w Chinach, Angkor Wat w Kambodży, Bajkał w Rosji, Sossusvlei w Namibii, wyspy Galapagos w Ekwadorze, Kapadocja w Turcji, kanion Antylopy w Arizonie, Morze Martwe, Mont Saint-Michel we Francji, Angel Falls w Wenezueli, zatoka Disko na Grenlandii.

Na liście znalazły się też Agua Azul w Meksyku, Ubud na Bali, Trolltunga w Norwegii, Las Coroladas w Meksyku, park narodowy Serengeti w Tanzanii, Zakynthos, Wielki Kanion, Wenecja we Włoszech, Park Narodowy Denali w USA, Bagan w Mjanmie, Cabo San Lucas w Meksyku, Machu Picchu w Peru, pustynia Atakama w Chile, Tamil Nadu w Indiach. Najpiękniejszą pięćdziesiątkę zamykają Azory – niedawno zresztą wybrane również najlepszym przygodowym kierunkiem w Europie.

Ile z nich udało Wam się już odwiedzić i które podobały wam się najbardziej?

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Pracuje jako przewodnik w Torres del Paine. Niewątpliwie najpiękniejsze miejsc
izabelapolonia, 9 listopada 2020, 0:55 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »