Fly4free.pl

Wysyp nowych tras z najmniejszego lotniska w Polsce! W czerwcu mają wystartować aż 4 połączenia

Foto: Airport.lubuskie.pl
W czerwcu z lotniska w Babimoście uruchomione zostaną czarterowe połączenia do Antalyi. Ale nie są to jedyne nowości, jakie zapowiada najmniejsze lotnisko w Polsce – według władz samorządowych województwa lubuskiego jeszcze w czerwcu uruchomione zostaną aż 3 nowe połączenia z zielonogórskiego portu! W tym nowa trasa krajowa – do Gdańska.

Lotnisko w Babimoście to najmniejszy port lotniczy w Polsce, a przez lata jego jedyną regularną trasą było połączenie lotnicze z Warszawą. W ostatnich latach nieco to się zmieniło z uwagi na pojawienie się przewoźników czarterowych, jednak w tym roku wszystko wskazuje na to, że pasażerowie z województwa Lubuskiego będą mogli liczyć na dużo nowych tras. Tak przynajmniej wynika z oficjalnego komunikatu władz województwa.

Pierwszą trasą, na którą pasażerowie mogą już kupować bilety, jest połączenie czarterowe do Antalyi, które wystartuje w czerwcu i będzie realizowane 2 razy w tygodniu. Są to połączenia realizowane na zlecenie biura podróży Coral Travel. Jednak znacznie ciekawsza jest druga część komunikatu, w której czytamy, że „obecnie trwa procedura przetargowa dla zamówień związanych z promocją Województwa Lubuskiego poprzez przewoźników lotniczych. W okresie wakacyjnym planowane jest uruchomienie połączeń do Gdańska (dwie rotacje w tygodniu), Rijeki w Chorwacji i Burgas w Bułgarii” – czytamy w komunikacie.

Kto wykona te połączenia? Oczywiście, z komunikatu wynika, że będzie to zwycięzca przetargu, ale wszystko wskazuje na to, że faworytem jest LOT, który już w ubiegłym roku realizował połączenia z Babimostu do Rijeki. Z grona powyższych tras zdecydowanie najciekawiej zapowiada się trasa krajowa do Gdańska – i to zarówno dla mieszkańców Lubuskiego jak i tych z Pomorza.


Co ciekawe, nie są to zapewne ostatnie trasy z lotniska w Babimoście, bo władze samorządowe zapowiadają też nowe kierunki w okresie jesienno-zimowym.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Następnym krokiem będzie pewnie rozbudowa lotniska ;)
grodek, 11 maja 2022, 18:27 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »