Fly4free.pl

Te miasta odwiedziło w tym roku najwięcej turystów. W czołówce zatłoczonych miejsc sporo zakątków uwielbianych przez Polaków

zatłoczone miasto
Foto: isa_ozdere / Shutterstock

Najnowszy ranking 31 najpopularniejszych miast świata to w rzeczywistości zestawienie także tych najbardziej zatłoczonych. I jest duże prawdopodobieństwo, że pewnie sami tez dołożyliście do tego swoją podróżniczą cegiełkę.

W teorii tłumy to ostatnia rzecz, jakiej pożądamy na wakacjach. Tymczasem popularność najsłynniejszych miast świata wcale nie maleje. I choć niektóre z nich już są dosłownie zadeptane, to z roku na rok tylko rosną w turystyczną siłę. Kto przyciągnął najwięcej gości? Zobaczcie listę przygotowaną przez Euromonitor International na podstawie szacowanej liczby turystów do końca 2018 roku.

Na samym końcu listy najpopularniejszych znalazła się Barcelona z wynikiem na poziomie 6,7 mln osób, a tuż przed nią Osaka – 7,5 mln oraz Agre w Indiach – 8,2 mln. Za to w pierwszej dziesiątce aż 7 miast leży w Azji. Czołówkę otwiera bowiem Shenzhen w Chinach – 12,4 mln. Wyżej jest Kuala Lumpur – 13,4 mln, Nowy Jork – 13,5 mln, Dubaj – 16,7 mln, Paryż – 16,9 mln, Makau – 18,9 mln, Singapur –  20,7 mln.

Za to na podium stanęły dwa bardzo popularne miejsca wśród Polaków. Londyn z prawie 21 mln turystów i Bangkok z wynikiem bliskim 24 mln turystów. Niekwestionowanym zwycięzcą zestawienia okazał się być Hongkong, który przyciągnął niemal 30 mln ludzi i równocześnie o 2 mln poprawił zeszłoroczne statystyki.

W całym rankingu znalazły się jeszcze trzy europejskie miast. Amsterdam zajął 23. miejsce, Praga 18., a Rzym 15. Stambuł, który „należy” do naszego kontynentu tylko w połowie uplasował się na 12 miejscu. Pozostałe naprawdę popularne miejsca to Phuket i Pattaya w Tajlandii, Delhi i Mumbaj w Indiach, Tokio w Japonii, Antalya w Turcji, Tajpej na Tajwanie, Kanton i Szanghaj w Chinach, Mekka w Arabii Saudyjskiej, Seul w Korei Południowej oraz Miami, Los Angeles i Las Vegas w USA.

Ile z nich odwiedziliście w tym roku?

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »