Fly4free.pl

Jedna z największych linii świata ma problem: 3000 pracowników zarażonych COVID!

Foto: United Airlines
3 tysiące pracowników linii United Airines, czyli około 4 procent wszystkich zatrudnionych, choruje obecnie na koronawirusa. W efekcie znana amerykańska linia ogłosiła duże cięcia w swoim rozkładzie lotów na styczeń. United była jedną z pierwszych linii, która wprowadziła obowiązkowe szczepienia na koronawirusa wśród swoich pracowników, a prezes linii Scott Kirby podtrzymuje, że była to świetna decyzja, bo bez tego linia byłaby w znacznie gorszej sytuacji.

Linia poinformowała o drastycznym cięciu rozkładu lotów w środę, choć nie poinformowała jak duża jest skala zawieszeń lotów. Wiemy jednak, że już od końca grudnia United i inni przewoźnicy w USA anulowali dziesiątki tysięcy lotów z powodu dużego wzrostu zakażeń wariantem omikron, który mocno przybiera na sile w Stanach Zjednoczonych. Jak informuje agencja Reuters, w poniedziałek liczba nowych zakażeń wyniosła w USA aż 1,35 miliona przypadków! Dotyka to też pracowników linii lotniczych, w tym United Airlines. Jak poinformował Scott Kirby, obecnie aż 3 tysiące pracowników tej linii lotniczej choruje na koronawirusa. To ogromna liczba, choć w skali firmy to ledwie 4 procent wszystkich zatrudnionych. Choć są lotniska, gdzie sytuacja kadrowa firmy jest dramatyczna: kilka dni temu 1/3 pracowników United na lotnisku Newark była wyłączona z pracy z powodu choroby.

Prezes linii United podziękował swoim pracownikom za ich profesjonalizm i jednocześnie podkreślił, że sytuacja jest w miarę stabilna dzięki obowiązkowi szczepień przeciw COVID-19. Linia United Airlines wprowadziła go w sierpniu, nakazując wszystkim swoim pracownikom zaszczepienie się do 25 października. Jak twierdzi Kirby, okazało się to dobrą decyzją. Choćby dlatego, że spośród 3 tysięcy chorych pracowników linii United ani jedna osoba nie jest hospitalizowana. Jednocześnie od 8 tygodni nie było w firmie ani jednego przypadku zgonu z powodu koronawirusa w firmie.

– W walce z koronawirusem zero to cyfra, która ma znaczenie – zero przypadków śmiertelnych i zero hospitalizacji zaszczepionych pracowników. I choć wiem, że nie wszyscy zgadzają się z naszą polityką, to United udowadnia, że szczepienia są właściwą rzeczą, ponieważ ratują one życie – mówi Kirby.
 

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »