Fly4free.pl

3 kraje wprowadzają kwarantannę dla przyjeżdżających z Polski!

Foto: ASkwarczynski / Shutterstock

Od poniedziałku 10 sierpnia wszystkie osoby wjeżdżające z Polski na terytorium Litwy, Łotwy i Estonii będą musiały poddać się obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie – wynika z informacji władz sanitarnych z tych krajów. Przyczyną jest zwiększająca się liczba przypadków koronawirusa w Polsce.

Kraje bałtyckie przyjęły zasadę, że bez przeszkód mogą do nich podróżować obywatele krajów, gdzie liczba nowych infekcji COVID-19 w ciągu ostatnich 14 dni nie przekroczyła 16 przypadków na 100 tys. mieszkańców. Dla Polski współczynnik ten wynosi obecnie 20,1, stąd restrykcje wprowadzone przez te 3 kraje. Litwa wprowadza dla przyjeżdżających z Polski „klasyczną” kwarantannę, a Estonia i Łotwa – samoizolację. Jaka jest różnica? Samoizolacja oznacza, że takie osoby są zobowiązane do unikania wszelkich niepotrzebnych kontaktów społecznych, a swoje miejsce pobytu mogą opuszczać tylko w celu załatwienia niezbędnych spraw.

Jak informuje Onet, oprócz Polski na liście europejskich krajów objętych kwarantanną znalazły się Luksemburg, Rumunia, Hiszpania, Andora, San Marino, Belgia, Bułgaria, Monako, Malta, Szwecja, Czechy, Holandia, Portugalia, Islandia, Szwajcaria, Francja, Chorwacja, Austria i Cypr.

Wymóg kwarantanny nie dotyczy osób, które udają się do pracy. Co ważne, jeśli wskaźnik nowych zachorowań przekroczy 25 przypadków na 100 tysięcy osób, obywatele danego kraju mogą zostać objęci zakazem wjazdu.

Kolejna aktualizacja listy kraju dla republik bałtyckich zostanie opublikowana w przyszły piątek. Pamiętajmy jednak, że w ostatnich dniach w Polsce notujemy rekordowo dużo nowych zachorowań – w piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 809 nowych zakażeniach.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »