Fly4free.pl

2 samoloty Wizz Aira zderzyły się na lotnisku w Rumunii! Jak do tego doszło?

Foto: Tupungato / Shutterstock
Do nieprzyjemnego zdarzenia doszło na lotnisku w rumuńskiej Suczawie, gdzie samolot Wizz Aira uderzył skrzydłem w statecznik drugiej maszyny węgierskiego przewoźnika, zaparkowanej na płycie. Nikomu nic się nie stało, ale zdarzenie sprawiło, że loty z rumuńskiego lotniska były mocno opóźnione.

Jak czytamy w lokalnych rumuńskich mediach, w zdarzeniu brały udział samoloty, które miały lecieć z Suczawy do Bergamo (na pokładzie nie było jeszcze pasażerów) i do Dortmundu. Jak widzimy na filmie, samolot mający wylecieć do Niemiec zaczął kierować się w stronę pasa startowego, jednak w pewnym momencie zahaczył skrzydłem o tylny stabilizator drugiej maszyny Wizz Aira.

Przyczyny zdarzenia nie są znane. Wiemy za to, że na pokładzie samolotu do Dortmundu było 174 pasażerów. Nikomu nic się nie stało, a podróżni zostali bezpiecznie wyprowadzeni z samolotu do budynku terminala, gdzie oczekują na samolot zastępczy. Oba połączenia Wizz Aira z Suczawy mają odbyć się jeszcze dzisiaj.

Do tej pory najbardziej „pechowym” lotniskiem Wizz Aira, jeśli chodzi o incydenty na płycie lotniska, był port lotniczy w Gdańsku. W 2021 roku w ciągu kilku miesięcy doszło do dwóch incydentów z udzialem samolotów węgierskiego przewoźnika.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »