Fly4free.pl

2 rajskie urlopowe miejsca znoszą restrykcje wjazdowe związane z COVID-19!

Foto: jannoon028 / Shutterstock
Władze Malediwów ogłosiły, że od piątku w pełni zaszczepieni zagraniczni turyści nie muszą już przed podróżą wykonywać testu PCR na koronawirusa i przedstawiać negatywnego wyniku po przylocie. Pod koniec marca z części koronawirusowych restrykcji zrezygnują też Hawaje, choć to istotna zmiana głównie dla obywateli USA.

Malediwy otworzyły się dla zagranicznych turystów po kilku miesiącach koronawirusowej zawieruchy w lipcu 2020 roku i od tej pory pozostawały otwarte dla turystów, jednak wjazd do rajskiego archipelagu wiązał się z szeregiem restrykcji. Największym było to, że osoby w pełni zaszczepione musiały wykonywać 2 testy PCR na koronawirusa – pierwszy przed podróżą (od 3 do 5 dni przed jej rozpoczęciem), a drugi w momencie wyjazdu z Malediwów, przed lotem powrotnym. W czwartek lokalne władze ogłosiły, że od 5 marca znoszą ten obowiązek. Oznacza to, że osoby w pełni zaszczepione nie muszą już przedstawiać negatywnego testu PCR przed wjazdem ani testować się przed wyjazdem z Malediwów.

Co ważne, w komunikacie lokalnych władz nie ma mowy o dawkach uzupełniających, więc za w pełni zaszczepione uznaje się osoby po dwóch dawkach szczepionki (lub jednej w przypadku Johnson&Johnson). Jednocześnie w dalszym ciągu osoby niezaszczepione muszą wykonać test przed przyjazdem na Malediwy i dotyczy to także dzieci (powyżej 1 roku życia). Wszyscy podróżni w dalszym ciągu muszą też wypełniać formularz lokalizacyjny, czyli Traveler Health Declaration (w ciągu 48 godzin przed planowanym wylotem).

Koronawirusowe restrykcje łagodzą też Hawaje. Amerykański stan ogłosił, że od 25 marca zawieszony zostanie program „Safe Travels”, który wymagał od podróżnych przedstawienia dowodu zaszczepienia lub negatywnego wyniku testu na COVID. To ważna informacja, ale głównie dla pasażerów krajowych z USA, bo tak czy inaczej obcokrajowcy, którzy chcą wjechać do Stanów, muszą być w pełni zaszczepieni. Hawaje w dalszym ciągu utrzymają jednak obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »