Fly4free.pl

2 nowe trasy Ryanaira. Poleci na jedno z największych lotnisk w Europie

Foto: Dmytri Birin / Shutterstock
Czy to nowy etap rywalizacji Ryanaira z Wizz Airem? Kilka dni po tym, jak „landrynka” ogłosiła nowe połączenia do Mediolanu Malpensy, w systemie irlandzkiej linii pojawiły się 2 nowe połączenia z Polski na to lotnisko. W tym z Rzeszowa, gdzie obie linie będą ze sobą rywalizować.

W ostatnich dniach Wizz Air zaczął – po dość długiej przerwie – ogłaszać nowe trasy z Polski. „Landrynka” zapowiedziała więc loty z Poznania do Rzymu, z Warszawy do Kiszyniowa, a także z Warszawy, Rzeszowa i Gdańska na lotnisko Mediolan Malpensa. Teraz na ruchy Wizz Aira postanowił odpowiedzieć Ryanair, a w systemie rezerwacyjnym pojawiły się 2 nowe trasy.

Wynika z niego, że Ryanair w sezonie zimowym poleci z Krakowa i Rzeszowa na lotnisko Mediolan Malpensa. Loty z Balic mają zacząć się 27 października i będą realizowane 3 razy w tygodniu (w poniedziałki, czwartki i niedziele). Dzień później ruszą loty na tej trasie z Podkarpacia – do Mediolanu Ryanair poleci w poniedziałki i piątki.

Foto: Ryanair

Szczególnie ciekawa jest ostatnia trasa, bo Ryanair będzie na niej rywalizował z Wizz Airem. Oznacza to jednocześnie, że pasażerowie z Podkarpacia będą mieli do dyspozycji od rozkładu zimowego aż 4 loty na główne lotnisko Mediolanu w tygodniu, bo „landrynka” będzie latała tam z Rzeszowa we wtorki i soboty.

Lotnisko Malpensa to 22 największe lotnisko w Europie – w ubiegłym roku obsłużyło ponad 26 mln pasażerów.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »