Fly4free.pl

2 nowe trasy Ryanaira z Polski i superopcja zwiedzenia jednej z najpiękniejszych nieodkrytych wysp Europy!

Foto: Isabelle Nyrot / Shutterstock
Od końca marca Ryanair uruchomi loty z Wrocławia i Poznania na lotnisko Arlanda – główny port lotniczy Sztokholmu. To świetna informacja, ale jeszcze lepszą opcją jest uruchomienie nowych tras krajowych przez Ryanaira w Szwecji, m.in. do Visby na Gotlandii. Dla polskich podróżników oznacza to łatwy i niedrogi dostęp do tej przepięknej szwedzkiej wyspy, która do tej pory była dla Polaków trudno dostępna.

Nowe połączenia z Polski to kolejne trasy Ryanaira na główne lotnisko Sztokholmu – jakiś czas temu Ryanair przeniósł się tutaj z lotniska Skavsta i od tej pory pasażerowie Ryanaira z Polski mogą też latać na lotnisko Arlanda z Modlina, Krakowa i Gdańska. Teraz z systemu rezerwacyjnego wynika, że od końca marca do Sztokholmu polecimy też z Poznania i Wrocławia (jako pierwszy informację na forum Fly4free.pl podał niezawodny skrzat – dziękujemy). To oczywiście świetna informacja, bo oznacza, że pasażerowie z Wielkopolski i Dolnego Śląska będą mieli duże możliwości przesiadkowe. I to nie tylko na dalekie trasy, ale też… na niezwykle ekscytujące, a dotąd trudno dostępne kierunki w Szwecji.

Ryanair uruchomi bowiem także wiosnę 2 trasy krajowe ze Sztokholmu: jedną do miejscowości Lulea, zlokalizowanej na północy kraju, leżącej nad Zatoką Botnicką. Druga trasa, z naszego punktu widzenia jeszcze ciekawsza to Visby – stolica i największe miasto położonej na Bałtyku wyspy Gotlandia. Z naszego punktu widzenia to niezwykle ekscytująca informacja, bo Gotlandia jest bardzo atrakcyjnym turystycznie miejscem. Samo Visby i jego starówka znajduje się na światowej liście UNESCO od 1995 roku – w mieście zachowało się ponad 200 średniowiecznych budynków z kamienia czy historyczny mur obronny o długości 3,5 km z 11 wieżami! Inne atrakcje Gotlandii to m.in. historyczne cmentarzyska Wikingów, zespół grot skalnych czy wapienne monolity na wybrzeżu wyspy.

Foto: Pixelheld / Shutterstock

Bilety są już dostępne w systemie rezerwacyjnym Ryanaira. Wynika z niego, że połączenie z Poznania do Sztokholmu wystartuje 29 marca, a loty będą realizowane 2 razy w tygodniu – we wtorki i soboty.

Z kolei z Wrocławia do Sztokholmu polecimy od 28 marca 2022 roku – tu liczba połączeń wyniesie aż 4 tygodniowo. Z systemu rezerwacyjnego wynika, że loty będą realizowane w poniedziałki, środy, piątki i soboty.

Foto: skrzat Forum Fly4free / Ryanair
Foto: skrzat Forum Fly4free / Ryanair

Z kolei loty na trasie Sztokholm-Visby Ryanair będzie realizował 3 razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Gotlandia jest piękna, zwłaszcza rowerem!
Hubert Bartkowiak, 10 listopada 2021, 12:20 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »