Fly4free.pl

2 kraje przywracają kwarantannę dla Polaków! Mamy za dużo nowych przypadków COVID-19

Foto: ASkwarczynski / Shutterstock

Od poniedziałku Łotwa i Estonia przywracają obowiązkową 14-dniową kwarantannę dla obywateli Polski, którzy wjadą na teren obu krajów – informuje Polskie Radio, powołując się na dane resortów spraw zagranicznych nadbałtyckich republik. Jest to związane ze wzrostem liczby nowych przypadków koronawirusa w naszym kraju.

Do Estonii i na Łotwę możemy wjeżdżać bez problemu od 13 czerwca, jednak jak informują media, już w najbliższy poniedziałek mają wrócić restrykcje dotyczące 14-dniowej kwarantanny. Jest to związane z przepisami w obu krajach, w myśl których bez poddania się kwarantannie do tych państw mogą wjechać ludzie z tych krajów, w których w ciągu ostatnich 14 dni liczba nowych przypadków nie przekroczyła 15 zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców.

Tymczasem z danych opublikowanych przez Łotewskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób wynika, że w Polsce liczba nowych przypadków wynosi 15,8 na 100 tysięcy osób, więc nieznacznie go przekroczyliśmy. Oznacza to, że po przekroczeniu granicy i przyjeździe na Łotwę lub do Estonii czeka nas kwarantanna, podobnie jak obywateli Bułgarii, Rumunii, Portugalii, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

W dalszym ciągu bez problemów możemy za to wjechać na Litwę, gdzie wskaźnik zakażeń nie jest już brany pod uwagę.

Łotwa i Estonia publikują wskaźniki nowych zakażeń co tydzień. Istnieje więc szansa (choć nie jest ona duża), że kwarantanna dla obywateli naszego kraju zostanie zniesiona na przełomie czerwca i lipca.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Trzeba dodać, że dane są publikowane w piątek, i obowiązują na wjazdy od następnego poniedziałku do niedzieli.  Musimy mieć średnią dziennych zachorowań poniżej ok. 396 w ciągu ostatnich 2 tygodni. W następnym raporcie wypadną  zachorowania z 6-8 czerwca gdzie było po prawie 600 przypadków dziennie, więc jest nadzieją, że kwarantanny od 29 znowu nie będzie.
m., 22 czerwca 2020, 9:50 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Dostałem informację zarówno z ambasady Łotwy w Warszawie jak i naszej w Rydze,że Łotwa obowiązuję od ogłoszenia.Czyli wychodzi,że od piątku
dabecja1, 27 lipca 2020, 9:55 | odpowiedz
 "Łotwa obowiązuję od ogłoszenia" - chyba słownik coś namieszał. Mógłbyś napisać, czego dokładnie się dowiedziałeś w ambasadach? Samoizolacja nadal obowiązuje przyjeżdżających na Łotwę Polaków? Myślę o podróży do Rygi przez Wilno w połowie sierpnia. Będę wdzięczny za info.
dabecja1 Dostałem informację zarówno z ambasady Łotwy w Warszawie jak i naszej w Rydze,że Łotwa obowiązuję od ogłoszenia.Czyli wychodzi,że od piątku
arturito, 28 lipca 2020, 9:01 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »