Fly4free.pl

2 Airbusy A320 o sekundy od katastrofy. Gdy jeden lądował, drugi właśnie podrywał się lotu! [WIDEO]

Foto: Twitter
Podczas gdy samolot linii IndiGo lądował, maszyna linii Air India właśnie podrywała się do startu na tym samym pasie startowym. Na przerażającym filmie widać, że oba samoloty od zderzenia dzieliły tak naprawdę sekundy.

Do zdarzenia doszło w sobotę rano na lotnisku w Mumbaju. Wzięły w nim udział 2 Airbusy A320neo: maszyny linii IndiGo oraz Air India. Na filmie, który od 2 dni jet dostępny w mediach społecznościowych widzimy, jak maszyna Air India podrywa się do startu, podczas gdy w tym samym momencie na tym samym pasie ląduje samolot linii IndiGo. 

Jak do tego doszło? Przedstawiciele IndiGo tłumaczą, że pilot otrzymał zgodę na lądowanie od wieży kontroli lotów i realizował manewr zgodnie z instrukcjami i procedurami. Krótki komunikat w podobnym tonie opublikował też drugi przewoźnik.

Wygląda na to, że winę za całe zdarzenie ponosi kontroler z wieży w Mumbaju, który widząc, co się dzieje, nie nakazał pilotom samolotu IndiGo odejścia na drugi krąg.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła DGCA, czyli indyjski urząd lotniczy. Jednocześnie kontroler, który zezwolił pilotom obu samolotów na wykonanie obu manewrów, został zawieszony.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
...widzimy, jak maszyna Air India podrywa się do lądowania...Ktoś czyta co pisze??
Tom Bien, 11 czerwca 2024, 7:22 | odpowiedz
Dwa dnia temu zamieszczono  informację, ale jeszcze nie poderwano się do skorygowania tego zapisu.
Alborz1, 12 czerwca 2024, 12:21 | odpowiedz
Już poprawione, dzięki.
Rafał Waśko, 12 czerwca 2024, 12:58 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »