Fly4free.pl

Zastanówcie się dwa razy zanim tam pojedziecie. Oto 18 najniebezpieczniejszych krajów świata

Foto: szeke, Flickr
Na pewno warto je zobaczyć, ale miejcie się na baczności - zamachy, wojny, ataki na turystów w tych państwach to codzienność.

Które państwa świata są najbardziej niebezpieczne? Pokazuje to Global Peace Index – zestawienie przygotowane na podstawie danych z krajów całego świata. Oceniając bezpieczeństwo pod uwagę brano politykę wewnętrzną, możliwość konfliktów zewnętrznych, spokój panujący na ulicach, dostęp do broni i służby zdrowia oraz wiele innych czynników. I oprócz najbezpieczniejszych krajów, GPI wskazuje także te najgroźniejsze.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Nie ma to jak w Polsce
what, 29 czerwca 2016, 20:08 | odpowiedz
Woda z mózgu...We Lwowie mamy czuć się zagrożenie a np w Manilii jesteśmy bezpieczni? Wszak Ukraina znajduje się na liście niebezpiecznych państw a Filipiny już nie :P
X_X_X, 29 czerwca 2016, 20:08 | odpowiedz
W Kongu zagrożeniem są "napady turystów w samochodach". Pogratulować pismakowi, bo autorem trudno go nazwać...
jasio, 29 czerwca 2016, 20:11 | odpowiedz
No proszę, byłem w ośmiu. Nawet nie wiedziałem, że jestem takim hardkorem.
pbak, 29 czerwca 2016, 20:22 | odpowiedz
a gdzie w tym zestawieniu Belgia czy Francja? do Francji czy Belgii nawet na polskich rządowych stronach MSZ odradzane są wyjazdy ze względu ma zamachy, jest za to Rosja i Ukraina gdzie jest o wiele wiele bezpieczniej.
ala, 29 czerwca 2016, 20:28 | odpowiedz
10 lat temu jak zaczynałem latać po świecie lista była dużo krótsza, wyjątkowo smutny artykuł.
j.1, 29 czerwca 2016, 20:37 | odpowiedz
j.1 10 lat temu jak zaczynałem latać po świecie lista była dużo krótsza, wyjątkowo smutny artykuł.
Smutny bo kiepsko przetłumaczony przez A.Z.
Piotr, 29 czerwca 2016, 20:41 | odpowiedz
Nie wiem jak powstał ten ranking ale Kolumbia jest przeurocza i bezpieczna a Cartagena jest po prostu perełka. Byłam tam sama, bez biura podróży i już mysle o kolejnym wyjezdzie (tym razem zeby zobaczyć Amazonie). Oczywiście jak wszedzie należy zachować "zdrowy rozsadek" ale ten... konieczny jest zawsze. Nawet w tramwaju w Warszawie. ;) Podobnie nie wiem w jaki sposób na listę trafiła Rosja. Byłam w tym kraju nie raz i nie dwa i naprawdę nie wiem jakie niebezpieczeństwo może tutaj spotkac zwykłego turystę.
Ona, 29 czerwca 2016, 20:59 | odpowiedz
W ciagu ostatniego roku bylem w Turcja, Rosja, ukraina i kolumbia. Bylo milo i bezpiecznie. To moja prywatne doswiadczenia. Czekam na hejty :)
Szulek, 29 czerwca 2016, 21:08 | odpowiedz
X_X_X Woda z mózgu…We Lwowie mamy czuć się zagrożenie a np w Manilii jesteśmy bezpieczni?Wszak Ukraina znajduje się na liście niebezpiecznych państw a Filipiny już nie ?
do dupy takie badania
edzio, 29 czerwca 2016, 21:12 | odpowiedz
Liban, Turcja, Ukraina, Afganistan, Sudan, Rosja, Korea Północna,, Nigeria, Kolumbia, Somaliland zaliczone, nadal żyję.
Aldik, 29 czerwca 2016, 21:17 | odpowiedz
Liban - "To nie jest dobre miejsce na podróż nawet dla odważnych globtroterów". P*licie, Hipolicie... Do Bejrutu lataja niemal wszystkie glowne linie europejskie, z LOTem wlacznie. To co jest prawda w strefie nadgranicznej z Syria i Izraelem, nie ma zadnego pokrycia w chrzescijanskich rejonach od Bejrutu na polnoc.
TJ, 29 czerwca 2016, 21:20 | odpowiedz
X_X_X Woda z mózgu…We Lwowie mamy czuć się zagrożenie a np w Manilii jesteśmy bezpieczni?Wszak Ukraina znajduje się na liście niebezpiecznych państw a Filipiny już nie ?
Te badania miały być tak obiektywne, że wyszły śmieszne. Nie brali pod uwagę sytuacji w danym kraju, tylko suche fakty - w Afganistanie wojna, w Donbasie też, więc maksimum punktów. A odautorski komentarz o napadzie bank, to już kpina.
Garnek, 29 czerwca 2016, 21:36 | odpowiedz
Szanowne pany redaktory! Chyba ktoś sobie z angielskiego nie umie przetłumaczyć, o czym mówi ranking Global Peace Index! On zdecydowanie nie mówi o tym, które kraje są "bezpieczne" lub "niebezpieczne", a już tym bardziej bezpieczne lub niebezpieczne dla turystów! On mierzy stopień "pokojowości" poszczególnych państw, a nie bezpieczeństwa w nich! Na osobny komentarz zasługuje stopień fantazji pana rydakóra, piszącego np. w odniesieniu do Turcji, że "Południe kraju pogrążone jest w walkach"... Fantazji pozazdrościć.
AP, 29 czerwca 2016, 21:38 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Nie wiem kto i na jakiej podstawie układał ten ranking - w każdym razie mało wiarygodny. Przynajmniej jeśli chodzi o Rosję, Kolumbię, Pakistan (bywałam/am tam wielokrotnie). O reszcie nie mogę się wypowiadać, bo nie byłam...
Bożena Borowik, 29 czerwca 2016, 21:41 | odpowiedz
Ona Podobnie nie wiem w jaki sposób na listę trafiła Rosja. Byłam w tym kraju nie raz i nie dwa i naprawdę nie wiem jakie niebezpieczeństwo może tutaj spotkac zwykłego turystę.
To warto się dowiedzieć. To nie jest ranking bezpieczeństwa turystycznego. Rosja prowadzi dwie wojny, ma napięte relacje z sąsiadami, mnóstwo zabójstw, słabą opiekę zdrowotną.
Garnek, 29 czerwca 2016, 21:41 | odpowiedz
Z Ukrainą to przesada, byłem w Kijowie i nie czułem się zagrożony. Prawda jest taka, że gdybym nie oglądał telewizji i nie przeglądał wiadomości w internecie, to bym nawet nie wiedział, że tam jest jakaś wojna, na ulicach jest bardzo spokojnie. To, że coś się dzieje na wschodzie kraju i w jednym banku weszli z bronią, to nie znaczy, że to już "dziki zachód". Nie róbmy z wyjątku reguły. Jedyne do czego mogę się przyczepić, to to, że wiele osób w centrum Kijowa żebrze o pieniądze, ale nie rzucają się na nikogo, jak nic im nie dasz.
Kangur007, 29 czerwca 2016, 21:46 | odpowiedz
AP Szanowne pany redaktory! Chyba ktoś sobie z angielskiego nie umie przetłumaczyć, o czym mówi ranking Global Peace Index! On zdecydowanie nie mówi o tym, które kraje są „bezpieczne” lub „niebezpieczne”, a już tym bardziej bezpieczne lub niebezpieczne dla turystów! On mierzy stopień „pokojowości” poszczególnych państw, a nie bezpieczeństwa w nich! Na osobny komentarz zasługuje stopień fantazji pana rydakóra, piszącego np. w odniesieniu do Turcji, że „Południe kraju pogrążone jest w walkach”… Fantazji pozazdrościć.
Jeśli idzie o Turcję to niestety Autor ma rację. Proszę wpisać w google np Cizre albo Nusaybin i pooglądać zdjęcia. Albo poczytać analizy PT Wojciecha Repetowicza...
artur, 29 czerwca 2016, 21:46 | odpowiedz
W Korei Pólnocnej na czworo nas było troje opiekunów i kierowca. Czyli 4/4. Pewien polak pracujący w Moskwie był tam sam i miał dwie osoby do obstawy. Niebezpiecznie?
mirAs, 29 czerwca 2016, 21:49 | odpowiedz
Ten ranking jest całkowicie nietrafiony. Na Ukrainę jeżdżę kilka razy w roku i czuję się tam równie bezpiecznie jak w Polsce. Owszem w Donbasie jest wojna, ale to zaledwie skrawek kraju oddalony od większości turystycznych miejsc o kilkaset kilometrów. Bardziej trzeba uważać w USA niż na Ukrainie i Rosji.
podróżnik, 29 czerwca 2016, 21:53 | odpowiedz
A czułem się bardzo zagrożony będąc na Litwie. Bez przerwy ktoś chciał ode mnie papierosy. Nie mogłem się dogonić
Janusz z Zakopanego, 29 czerwca 2016, 22:01 | odpowiedz
Liban przesada. Przy granicy prawda ale Beirut jest spoko
aaa, 29 czerwca 2016, 22:22 | odpowiedz
Myslalam, ze na pierwszym miejscu bedzie Mali, a nawet nie bylo tego panstwa w rankingu....
Dziwne, 29 czerwca 2016, 22:30 | odpowiedz
Kolumbia oaza spokoju, a gdzie Wenezuela?
IsaurA, 29 czerwca 2016, 22:50 | odpowiedz
artur
AP Szanowne pany redaktory! Chyba ktoś sobie z angielskiego nie umie przetłumaczyć, o czym mówi ranking Global Peace Index! On zdecydowanie nie mówi o tym, które kraje są „bezpieczne” lub „niebezpieczne”, a już tym bardziej bezpieczne lub niebezpieczne dla turystów! On mierzy stopień „pokojowości” poszczególnych państw, a nie bezpieczeństwa w nich! Na osobny komentarz zasługuje stopień fantazji pana rydakóra, piszącego np. w odniesieniu do Turcji, że „Południe kraju pogrążone jest w walkach”… Fantazji pozazdrościć.
Jeśli idzie o Turcję to niestety Autor ma rację. Proszę wpisać w google np Cizre albo Nusaybin i pooglądać zdjęcia. Albo poczytać analizy PT Wojciecha Repetowicza…
zamiast czytac lepiej pojechać. Zdecydowanie za dużo TV:)))
nix, 30 czerwca 2016, 0:10 | odpowiedz
Co robi Pakistan na liscie?
Daniel, 30 czerwca 2016, 1:23 | odpowiedz
Ukraina to nie jest czasem takie państwo kawałek od Przemyśla, do którego regularnie od lat jeżdżą z Polski wycieczki szkolne (i szczęśliwie wracają)? ;)
Chaczkar, 30 czerwca 2016, 1:24 | odpowiedz
Ale idiotyzm! Ukraina krajem niebezpiecznym? Ha ha ha.! Byłem rok temu i zachodnią Ukraina czyli ta najbiedniejsza pokazała mi się jako oaza spokoju a przy tym bardzo tania i malownicza. Polecam. Dalej już nie czytałem bo to brednie.
Ostry Robert, 30 czerwca 2016, 6:56 | odpowiedz
Miejsce 14. Korea Północna Weźcie się ogarnijcie. Tam wam włos z głowy nie spadnie. Wręcz przeciwnie. Opiekunowie będą na was chuchali i dmuchali, żeby nic wam sie nie stało.
Michal, 30 czerwca 2016, 8:28 | odpowiedz
NIe wiem co sie dzieje z f4f ale poziom artypismiennictwa mnie zatwaza. NIe prowadzicie serwisu dla ludzi zainteresowanych all inclusive. I w kazdym z krajow wymienionych mozesz sie ogarnac pod warunkiem myslenia. Po co sa takie straszenia?? Jaka jest wartosc dodana??
Verte, 30 czerwca 2016, 9:17 | odpowiedz
Hahaha
Me, 30 czerwca 2016, 9:50 | odpowiedz
Ja właśnie wróciłam z Odessy. Jest tam cudownie. Życzyłabym sobie aby tak było w Polsce. Oni się nie interesują polityką a do Donbasu daleko. Zachęcam do odwiedzin Odessy, ciepłe morze i super plaże. Ceny ok
atas, 30 czerwca 2016, 10:14 | odpowiedz
W pełni się zgadzam. Kolumbia to wspaniały i dość bezpieczny kraj!
art, 30 czerwca 2016, 10:24 | odpowiedz
TJ Liban – „To nie jest dobre miejsce na podróż nawet dla odważnych globtroterów”. P*licie, Hipolicie… Do Bejrutu lataja niemal wszystkie glowne linie europejskie, z LOTem wlacznie. To co jest prawda w strefie nadgranicznej z Syria i Izraelem, nie ma zadnego pokrycia w chrzescijanskich rejonach od Bejrutu na polnoc.
Przedwczoraj był zamach w dolinie Qaa, na chrześcijańską wioskę Al-Qaa. Marzy mi się Liban i szczególnie przyglądam się doniesieniom z tamtego rejonu i niestety bomby wybuchają regularnie :(
kejti, 30 czerwca 2016, 10:37 | odpowiedz
nix
artur
AP Szanowne pany redaktory! Chyba ktoś sobie z angielskiego nie umie przetłumaczyć, o czym mówi ranking Global Peace Index! On zdecydowanie nie mówi o tym, które kraje są „bezpieczne” lub „niebezpieczne”, a już tym bardziej bezpieczne lub niebezpieczne dla turystów! On mierzy stopień „pokojowości” poszczególnych państw, a nie bezpieczeństwa w nich! Na osobny komentarz zasługuje stopień fantazji pana rydakóra, piszącego np. w odniesieniu do Turcji, że „Południe kraju pogrążone jest w walkach”… Fantazji pozazdrościć.
Jeśli idzie o Turcję to niestety Autor ma rację. Proszę wpisać w google np Cizre albo Nusaybin i pooglądać zdjęcia. Albo poczytać analizy PT Wojciecha Repetowicza…
zamiast czytac lepiej pojechać. Zdecydowanie za dużo TV:)))
Coyu, 30 czerwca 2016, 12:52 | odpowiedz
Proponuję rozbić artykuł na 36 podstron, a nie jak teraz na 18. Na jednej stronie dać zdjęcie z danego kraju, a na drugiej opis. Można ?
skumaj, 30 czerwca 2016, 13:11 | odpowiedz
Autor to chyba na Brzeską się nawet pęka zajrzeć. Ukraina, Rosja, Turcja, Kolumbia niebezpieczne :)))))
Naturysta, 30 czerwca 2016, 13:17 | odpowiedz
Dobrze ze w tagach wszystko widac
Łysy, 30 czerwca 2016, 15:28 | odpowiedz
X_X_X Woda z mózgu…We Lwowie mamy czuć się zagrożenie a np w Manilii jesteśmy bezpieczni?Wszak Ukraina znajduje się na liście niebezpiecznych państw a Filipiny już nie ?
Mieszkam 2 lata w Manili. CIekawe to miejsce, jednak niebezpieczne?:D Nigdy.
xxx, 30 czerwca 2016, 16:08 | odpowiedz
Avatar użytkownika
kejti
TJ Liban – „To nie jest dobre miejsce na podróż nawet dla odważnych globtroterów”. P*licie, Hipolicie… Do Bejrutu lataja niemal wszystkie glowne linie europejskie, z LOTem wlacznie. To co jest prawda w strefie nadgranicznej z Syria i Izraelem, nie ma zadnego pokrycia w chrzescijanskich rejonach od Bejrutu na polnoc.
Przedwczoraj był zamach w dolinie Qaa, na chrześcijańską wioskę Al-Qaa. Marzy mi się Liban i szczególnie przyglądam się doniesieniom z tamtego rejonu i niestety bomby wybuchają regularnie
skoro regularnie to łatwo zaplanować tam pobyt, przylecieć po zamachu, a odlecieć zaraz przed następnym...
pifko, 30 czerwca 2016, 16:41 | odpowiedz
Co za glupoty, Kolumbia jest o wiele bardziej bezpieczna od np. Wenezuelii czy Nicaragui. Ranking oparty ma stereotypach a nie aktualnej sytuacji.
Mrb, 1 lipca 2016, 0:53 | odpowiedz
Z kolumbią to lekko przesadziliście - bylismy tam 3 miesiące z rocznym dzieckiem i powiem że czasem w krakowie czuje się bardziej niebezpiecznie :)
tomek, 1 lipca 2016, 7:54 | odpowiedz
Większych bzdur w życiu nie słyszałem. Dla turysty nie ma bezpieczniejszego miejsca niż Korea Północna! Zestawienie to układała osoba niekompetentna, nie mająca pojęcia w ogóle o czym pisze!
Michał Borzymek, 16 października 2016, 13:45 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »