Fly4free.pl

14 nowych wakacyjnych tras LOT z 6 lotnisk w Polsce! Na liście są hity

Foto: Grand Warszawski / Shutterstock

Od 18 czerwca LOT uruchomi kilkanaście nowych tras z 6 polskich lotnisk. Wśród nowości znalazły się loty do Hiszpanii, Chorwacji, Grecji i Bułgarii, ale na liście jest też połączenie do Tivatu w Czarnogórze oraz do gruzińskiego Batumi! Bilety są już dostępne w sprzedaży.

LOT już od pewnego czasu szykował się do ogłoszenia listy nowych wakacyjnych kierunków, jednak ostatecznie zdecydował się na to dopiero teraz.

“Analizy oraz luzowane przez poszczególne kraje obostrzenia wskazują na stopniowe odbudowywanie się ruchu lotniczego w nadchodzących miesiącach” – czytamy w komunikacie prasowym przewoźnika.

Jakie nowości szykuje LOT? Poniżej przedstawiamy listę:

– z Gdańska do Burgas,

– z Katowic do Kalamaty, Barcelony, Burgas (4 razy w tygodniu), Aktion (Leukada w regionie Wysp Jońskich), Aten (2 razy w tygodniu), na Samos i do Warny (2 razy w tygodniu),

– z Poznania na Majorkę,

– z Rzeszowa do Zadaru.

– z Warszawy do Tivatu (Czarnogóra) i Batumi (Gruzja),

– z Wrocławia do Barcelony i na Kos

Jak informuje LOT, połączenia te wystartują 18 czerwca, większość z nich będzie oferowana z częstotliwością jednej rotacji tygodniowo.

– Coraz szybsze tempo szczepień w Europie, oraz stopniowe luzowanie obostrzeń przez kraje europejskie pozwala nam na ostrożny optymizm w perspektywie najbliższych miesięcy. Dlatego we współpracy z biurami podróży planujemy kształt naszej siatki połączeń uzupełniając ją o kolejne, nieobsługiwane dotąd kurorty. Jednocześnie bardzo uważnie obserwujemy sytuację epidemiczną oraz popyt na poszczególnych kierunkach. W miarę możliwości planujemy też sukcesywnie przywracać połączenia regularne i transatlantyckie – mówi Michał Fijoł, członek zarządu LOT ds. handlowych.

Letnich tras jest więcej

To kolejne nowe trasy, które ogłasza LOT, bo strzępkowe informacje na temat wakacyjnej oferty przewoźnik podawał już wcześniej. I tak m.in. od 28 maja ma wystartować połączenie z Poznania do Burgas (loty raz w tygodniu), z kolei lotnisko w Katowicach już wcześniej chwaliło się m.in. połączeniami na Korfu, Rodos i na Majorkę, do włoskiej Olbii oraz Salonik.

Sam LOT informuje o tym w swoim komunikacie.

„Oprócz nowych kierunków wakacyjnych, latem LOT będzie obsługiwał dostępne już w systemach rezerwacyjnych połączenia sezonowe m.in. na Zakintos, do Kalabrii, do Skopje i Ochrydy w Macedonii, Tirany, Rodos, Palermo, do Olbii, na Maltę, na Santorini, Korfu, Ibizę, do Heraklionu, do Chanii, Zadaru, Larnaki, Dubrownika, Nicei, Wenecji, Splitu i Lubljany. Ich start planowany jest na 28 maja br. Rejsy wakacyjne oznaczone są numerami LO8XXX i obsługiwane nowoczesnymi samolotami Boeing 737” – czytamy.

Jednocześnie narodowy przewoźnik nie wyklucza, że kolejne połączenia sezonowe i regularne pojawią się wkrótce w siatce połączeń LOT. Jednak docelowy kształt siatki w sezonie letnim “będzie uzależniony od sytuacji epidemicznej na świecie”.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Stary numer LOTu! Ogłosić nowe trasy, pozbierać pieniądze z rynku i odwołać połączenia!
Bulusia, 22 kwietnia 2021, 18:06 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »