Fly4free.pl

Turyści wybrali 10 najlepszych kierunków. Do wielu z nich dolecicie z Polski w supercenach!

Foto: Oscar Nord / Unsplash
Od Majorki przez Rodos, Kair, Dubrownik aż po Santorini – użytkownicy Tripadvisora wybrali najlepsze kierunki na podróż w 2022 roku. Co ciekawe, większość z nich na pewno jest wam dobrze znanych – a być może nawet zdążyliście już wszystkie odwiedzić.

Ranking Tripadvisor Traveller’s Choice jest jednym z bardziej lubianych wśród podróżników. Wyróżnia się bowiem tym, że tutaj o wynikach nie decyduje jury, a sami turyści – wystawiając przez cały rok opinie o hotelach, plażach, restauracjach i atrakcjach. Platforma solidnie to analizuje i później, co roku otrzymujemy ranking w wielu kategoriach. Jedną z najciekawszych są „najlepsze kierunki”.

Lider? Imprezowa, ale piękna wyspa!

Zwykle w takich rankingach – przygotowywanych przez ekspertów – nie brakuje najbardziej odległych i nietypowych zakątków świata. Tymczasem pierwsza dziesiątka Tripadvisor Traveler’s Choice w kategorii kierunki to w większości… miejsca świetnie znane podróżnikom z Polski. A co ważniejsze do wielu z nich można dolecieć w bardzo atrakcyjnych cenach!

Zwycięzcą w tej kategorii i niekwestionowanym liderem tegorocznego rankingu okazała się być Majorka. Wyspa znana głównie ze swojego imprezowego charakteru, ma jednak sporo do zaoferowania także tym szukającym spokoju i pięknych widoków.

Turystów urzekły przede wszystkim plaże, niewielkie zatoczki, a także urocze i niemal zatrzymane w czasie wioski rybackie. Nie bez znaczenia jest też świetna kuchnia, ale i wysiłki Balearów, by zerwać z imprezowym wizerunkiem.

Polscy podróżni powinni natomiast docenić fakt, że dzięki połączeniom Wizz Aira i Ryanaira możecie kupić bilety na Majorkę nawet za mniej niż 300 PLN w dwie strony. A jeśli macie szczęście mieszkać wystarczająco blisko Berlina, to bez trudu znajdziecie loty w okolicy 100 PLN (a często i mniej) w dwie strony.

Podium też dobrze znane Polakom

Niemniej ciekawie jest później. Na drugim miejscu znalazł się bowiem Kair – doceniony przede wszystkim za bogatą ofertę turystyczną, głównie dla miłośników historii i zwiedzania, a także niskie ceny.

Warto też zaznaczyć, że choć jeszcze do niedawna Kair, przez polskich turystów odwiedzany był głównie w ramach wycieczek fakultatywnych z biurem podróży, to wszystko wskazuje na to, że ten sezon może mocno to zmienić. LOT zdecydowal się bowiem uruchomić bezpośrednie połączenie z Warszawy do egipskiej stolicy. I choć początkowo ceny biletów nie zachwycały, to czas pokazał, że wystarczy… być cierpliwym. Wczoraj można było je złapać już za od 328 PLN w dwie strony aż z 9 polskich miast.

Podium zamyka Rodos, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Grecka wyspa od lat święci triumfy wśród turystów z Polski. Piękne plaże, rewelacyjna kuchnia i praktycznie gwarantowana pogoda, to przecież przepis na idealne wakacje. I to zarówno wśród klientów biur podróży, jak i podróżujących na własną rękę – głównie za sprawą tanich połączeń Wizz Aira.

Co jeszcze w pierwszej dziesiątki?

Tuż za podium znalazło się meksykańskie Tulum, które przyciąga zarówno imprezowiczów, jak i poszukiwaczy przygod albo cyfrowych nomadów. Piękne widoki, piękne plaże, bogata infrastruktura turystyczna – czego chcieć więcej? Zresztą, polskich turystów wcale nie trzeba do niego namawiać, bowiem w ostatnich latach przyjeżdżaliśmy tu licznie i chętnie – głównie za sprawą braku obostrzeń związanych z koronawirusem.

Na piątym miejscu ulokował się uwielbiany przez Polaków Dubrownik, a na szóstym Ibiza. Dalej mamy jedne z nielicznych odległych kierunków na liście, bowiem na siódme miejsce trafiło Natal w Brazylii, a na ósme Arusha w Tanzanii.

Dwa ostatnie miejsca ponownie są dobrze znane naszym rodakom. Na dziewiątym miejscu ulokowało się Göreme w Turcji, czyli wspaniała Kapadocja. A pierwszą dziesiątkę zamyka przepiękne Santorini (na które ostatnio mamy wiele ofert!).

Pełną listę 22 miejsc znajdziecie na stronie Tripadvisora.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »