Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Sie 2015 11:39 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2365
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
Proponuję nowy luźnogatkowy temat, w którym będziemy umieszczać zabawne/ironiczne/błyskotliwe cytaty załogi, zasłyszane podczas naszych licznych lotów.

Nie ukrywam, że zainspirował mnie kapitan mojego ostatniego lotu, dlatego zaczynam.


Sprint Air, BZG-KRK, Saab 340

Tuż po boardingu: "Witam państwa na pokładzie naszego samolotu. Już za chwilę uruchomię silniki, dlatego uprzedzam, że ten samolot napędzany jest głównie hałasem." oraz "Proszę rozsiąść się wygodnie na tyle, na ile możliwe jest to w naszym monstrum."

Tuż po lądowaniu: "Dziękuję państwu za wspólną podróż w imieniu linii Sprint Air oraz autopilota."
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez J29, 14 Sie 2015 12:16, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
17 ludzi lubi ten post.
 
      
Wycieczka do Azji: Siem Reap, Phnom Penh i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3313 PLN Wycieczka do Azji: Siem Reap, Phnom Penh i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3313 PLN
Tydzień w Dubaju za 2130 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic + 4* hotel ze śniadaniami Tydzień w Dubaju za 2130 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic + 4* hotel ze śniadaniami
 Temat postu: Re: Złotouści piloci
#2 PostWysłany: 14 Sie 2015 11:44 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3880
Loty: 39
Kilometry: 33 222
krajowki-w-ryanair,191,35025&p=454512&hilit=jabadabadu#p454512 :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Złotouści piloci
#3 PostWysłany: 14 Sie 2015 11:55 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 438
niebieski
Przydałby się jeszcze wątek ze złotoustymi stewardami ;)

Żeby nie odchodzić od tematu, to pilot:

"-Nie będę Państwa informował ile jest stopni za oknem, bo to i tak bez różnicy".
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Złotouści piloci
#4 PostWysłany: 14 Sie 2015 12:08 

Ja mam jakieś dziwne uszy :D ,
bo niemal zawsze mam ogromny problem ze zrozumieniem co kapitan mówi, a najczęściej mówi bardzo niewyraźnie - z kluskami w buzi :? .
Góra
 PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Złotouści piloci
#5 PostWysłany: 14 Sie 2015 12:17 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2365
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
maciek napisał(a):
Przydałby się jeszcze wątek ze złotoustymi stewardami ;)


Nie widzę przeszkód, żeby stewardów wrzucić do jednego worka z pilotami. Edytowałem tytuł :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Sie 2015 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Dobry temat, miałem pilota artystę pod koniec marca na krajówce. Aż sobie nawet wtedy spisałem co powiedział i po lądowaniu wysłałem znajomym na fejsie, więc teraz odgrzebałem i wrzucam tutaj. Jak już mówiłem, koniec marca, lot WRO-WAW, ładna słoneczna pogoda i kilka minut po starcie odzywa się kapitan:

"Dzień dobry, mówi kapitan XY, gorąco witam Państwa na tym wiosennym locie do Warszawy na pokładzie świetnej maszyny jaką jest Embraer 195. Zaraz po stracie wpadliśmy w strefę turbulencji, ale E195 jest tak dobrą i przemyślaną konstrukcje, że poradził sobie z nimi bez trudu. Dla naszego samolotu i załogi takie turbulencje to jak łagodne gilgotki, jak muskanie brzucha samolotu lekkim wiatrem. Nad nam błękit nieba, pod nami rodząca się do życia po zimie, piękna polska ziemia, pełna pól i jezior. Wszystko to jest ozdobione drobnymi chmurkami, rozsianymi jakby Pani Wiosna rozrzuciła je celowo, dla dodania uroku temu pięknemu porankowi. Przed nami jeszcze 40 minut obcowania z tymi widokami, więc proszę zrelaksować się, usiąść wygodnie w fotelu i delektować się każdą sekundą witającej nas wiosny"

A potem powtórzył to słowo w słowo po angielsku, włącznie z gilgotkami, muskaniem wiatrem i Panią Wiosną ;) Generalnie pół samolotu leżało ze śmiechu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
26 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 14 Sie 2015 12:38 

@kiew-trafił się pilot poeta :lol: .
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Sie 2015 13:04 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1027
niebieski
Zeszły rok-lot EIN-OPO, jakieś 40 minut przed lądowaniem rozległy się z poszczekiwania i pomiałkiwania :shock:Pasażerowie rozglądali się lekko, widać było zdziwienie.
Potem ucichło i jeszcze raz z kabiny takie odgłosy małego zwierzyńca :) Stewardesy nie dały poznać nic po sobie. Może to znały z innych rejsów :D
@singielka -potwierdzam, mówią czasem z pełnymi ustami ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
billy lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 14 Sie 2015 13:32 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3320
HON fly4free
@kiew Wydaje mi się że leciałem z tym samym pilotem-poetą a może jakimś innym pilotem-filozofem (też jakaś krajówka),
oprócz podobnego przytoczonego zachwytu nad pięknem tego świata z lotu ptaka nawiązał coś do Wszechmogącego,
znaczy dziękował Stwórcy za stworzenie tej cudownej planety za oknem.
Ale mówił to taki tonem (przynajmniej ja to tak odebrałem:) jak by się miał zaraz szykować się do nurkowania :)
taka mnie myśl przez chwilę naszła, maszynę bezpiecznie posadził :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 14 Sie 2015 14:05 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
Lot Chania- Wrocław:

Po krótkiej informacji od kapitana takie info:
"Samolot wyląduje planowo około godz. 20.40 na lotnisku w Warszawie".....pełna konsternacja w samolocie, dziwne spojrzenia na siebie poczym słychać......" yyyyyyyyyyyy oczywiście wylądujemy we Wrocławiu...." :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Sie 2015 14:12 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 472
niebieski
GDN-WMI - steward/pilot (nie pamiętam) po lądowaniu - "A jednak jakimś cudem udało nam się wylądować". Ogólnie atmosfera w trakcie lotu luźna, przy demonstracji środków bezp. zawieruszył się inny steward, po kilkukrotnym wywołaniu pojawił się ku uciesze pasażerów ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 14 Sie 2015 14:27 

Rejestracja: 23 Lip 2012
Posty: 19
Kwiecień, lot z Las Vegas do San Francisco.
Pilot: -Witamy na pokładzie linii Jet Blue do SF. Proszę usiaść wygodnie, zapoznać się ze współpasażerami, zorientować się gdzie mają portfel i czy są bogaci.
Po 3 sekundach milczenia: -Żartuję, bogaci latają Deltą :)
Góra
 Profil Relacje PM off
21 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 14 Sie 2015 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2011
Posty: 1061
Loty: 94
Kilometry: 122 440
niebieski
OLT Express POZ-ZAD, pilot włoski, po rozpoczęciu zniżania do lądowania powiedział tylko It`s time to say goodbye ;)

Na twarzy większości pasażerów pojawiła się konsternacja, czy to aby na pewno kontrolowane zniżanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 14 Sie 2015 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4176
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
KRK-PSA Ryanair
Całe crew polskie

"Podczas dzisiejszego lotu zaoferować mogę Państwu szeroką gamę dostępnych przekąsek i dań ciepłych, w tym bigos, barani gulasz kapustę z grochem i kluski śląskie. Oscypki niestety zostały wykupione podczas poprzedniego lotu. Proponuje również zimne i ciepłe napoje, w tym szeroki wybór piw, win i mocnych alkoholi. Szczególnie polecam herbatę góralską.. "

Jakaś wyluzowana pasażerka wyciągnęła swojego oscypka i poczęstowała stewarda i wszystkich z ostatnich rzędów.. :lol: :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Sie 2015 15:50 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7811
Krajówka LO, sympatyczny steward po wylądowaniu:
"Dziękuję, za tą cenę to już wszystko" :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 14 Sie 2015 17:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
kacper451 napisał(a):
@kiew Wydaje mi się że leciałem z tym samym pilotem-poetą a może jakimś innym pilotem-filozofem (też jakaś krajówka),
oprócz podobnego przytoczonego zachwytu nad pięknem tego świata z lotu ptaka nawiązał coś do Wszechmogącego,
znaczy dziękował Stwórcy za stworzenie tej cudownej planety za oknem.
Ale mówił to taki tonem (przynajmniej ja to tak odebrałem:) jak by się miał zaraz szykować się do nurkowania :)
taka mnie myśl przez chwilę naszła, maszynę bezpiecznie posadził :)


Wielce prawdopodobne, że ten sam. No nasz też miał sporo w melancholii w głosie :P

A potem jak czekaliśmy w autobusie w WAW to pasażerowie wszyscy wsiedli i po 2-3 minut oczekiwania dołączyła też załoga. Jeden z pilotów miał na oczach okulary pilotki, białe włosy nonszalancko zaczesane do tyłu, poluzowany krawat i rozpiętę górne guziki koszuli, uśmiech od ucha do ucha i opaleniznę jakby wrócił z miesięcznych wakacji na hawajach. Generalnie wyglądał jak wyrwany z Hawajów. Mam dziwne przeczucie, że to on mówił ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 14 Sie 2015 17:54 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 76
Może nie złotousty.. ale ciekawy gość:

Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 14 Sie 2015 19:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4497
srebrny
A ja ciągle słyszę: "lecimy na wysokości 10000m (to jeszcze możliwe), za oknem temperatura minus 50 st. Celsjusza".
Wkręcają nas, a wszyscy wierzą w te banialuki :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 26 Sie 2015 15:06 

Rejestracja: 23 Lis 2012
Posty: 1447
Loty: 8
Kilometry: 7 105
niebieski
FR z WMI do WRO, 1.01.,
W trakcie reklamowania zdrapek, steward powiedział poważnym tonem, że są do wygrania bilety na przejazdy komunikacją miejską we Wrocławiu, wstęp do zoo oraz rower składak. :D
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 27 Sie 2015 00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2015
Posty: 132
ane.wald napisał(a):
FR z WMI do WRO, 1.01.,
W trakcie reklamowania zdrapek, steward powiedział poważnym tonem, że są do wygrania bilety na przejazdy komunikacją miejską we Wrocławiu, wstęp do zoo oraz rower składak. :D


Możliwe, że to ten sam, który na moim rejsie GDN-WMI jakiś czas temu opowiadał (dobre 10 minut jak nie lepiej) o wspaniałym traktorze marki Ursus, rocznik 80 jako głównej nagrodzie i innych podobnych :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group