Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Wrz 2013 23:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2832
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Chciałbym założyć temat z inspiracjami na naprawdę ciekawą podróż. Ciekawą w skali globu z punktu widzenia miejsca, bądź wydarzeń. Mi w tym roku udało się odwiedzić St Maarten. Plażę Mahoo Beach, czyli mekkę dla spotterów. Muszę przyznać, że było to mega uczucie, kiedy nad samą przeleciał mi Airbus A340 Air France'a, a blast z silników Boeinga 747 KLM-u popchnął mnie wgłąb plaży, kilka osób wrzucił do wody :)

Przykładowe foto:


Image


Image


Jedna z podróży, która mi się marzy to wyprawa na Filipiny w trakcie świąt Wielkanocnych. Co roku w Wielki Piątek odprawiana jest tam Droga Krzyżowa, w trakcie której ludzie na pamiątkę ukrzyżowania Chrystusa, sami też przybijają się do krzyża. Myślę, że na bank musi to robić wrażenie.


Image


Jak macie pomysł na podróż, której się nie zapomni i kiedy człowiekowi mocniej serce zabiję to wrzućcie info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 06 Wrz 2013 07:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 110
o matko ... zdjęcia niesamowite :!: :!: :!:
nie potrzebowałam kawy, żeby się obudzić !!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Wrz 2013 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2832
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Może wrzucę jeszcze jakieś pomysły od siebie. Nigdy nie miałem możliwości zobaczenia, jakkolwiek na pewno duże wrażenie musi też robić zorza polarna.



Może inspiracją do podróży nie będą, ale o szybsze bicie serca, hmm... na pewno przyprawi w Brazylii w Fortalezie, najwyższa zjeżdżalnia wodna na świecie, ma 41 metrów, zjazd trwa około 5 sekund, rozwijana prędkość przekracza 100 km/h :)

Image

Ciekawą rozrywką dla fanów latania, może być symulator skoków spadochronowych. Miałem go odwiedzić będąc w Dubaju, ale nie starczyło mi czasu. Tunel ma wysokość 10 metrów, posiada 2 gigantyczne wentylatory o średnicy ponad 3 metrów. Mają one łączną moc 800 koni mechanicznych i potrafią wyprodukować wiatr o prędkości 200 km/h. Koszt lotu w takim tunelu to ok. 200 zł.

Image

W Europie podobne tunele są na Wyspach, trzy i jeden w Hiszpanii.


Ostatnio edytowany przez piotrek_, 16 Lis 2013 17:28, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Lis 2013 17:12 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
piotrek_ napisał(a):
Ciekawą rozrywką dla fanów latania, może być symulator skoków spadochronowych. Miałem go odwiedzić będąc w Dubaju, ale nie starczyło mi czasu. Tunel ma wysokość 10 metrów, posiada 2 gigantyczne wentylatory o średnicy ponad 3 metrów. Mają one łączną moc 800 koni mechanicznych i potrafią wyprodukować wiatr o prędkości 200 km/h. Koszt lotu w takim tunelu to ok. 200 zł.
[img]
W Europie podobne tunele są na Wyspach, trzy i jeden w Hiszpanii.
Ten w Hiszpanii / Katalunii / niedaleko Girony właśnie obchodzi pierwsze urodziny
http://www.windoor-realfly.com/en/39-ga ... rettyPhoto
http://www.windoor-realfly.com/en/23-fl ... ience.html
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Lis 2013 17:18 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 809
Zbanowany
A to nie coś podobnego? http://www.aerotunel.pl/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Lis 2013 06:41 

Rejestracja: 02 Lip 2013
Posty: 94
Co do Wielkanocy, bliżej, taniej, namiastka tego, co Ciebie może na Filipinach spotkać - polecam Maltę, Wielki Czwartek i Wielki Piątek są tam obchodzone barwnie:)

Co do miejsc inspirujących. Ja kocham zwierzaki, przyrodę więc nie zaskoczę Was moimi inspiracjami. Czekam na więcej inspiracji :) bliższych i dalszych.

Image

Jezioro pełne meduz, które mają mikro parzydełka. Nie czułam ich parzydełek. Druga teoria, którą słyszałam jest taka, że przez to, że meduzy nie mają drapieżników, zagrożeń w jeziorze ( poza turystami) nie wykształciły parzydełek. Wrażenia niesamowite.
Palau

Drugie miejsce, do którego mam nadzieję wrócić to Galapagos, Ekwador z niesamowitymi zwierzętami, miejsce gdzie żółwie giganty chodzą po polnych drogach...

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Lis 2013 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Wrz 2010
Posty: 243
Loty: 68
Kilometry: 170 743
niebieski
Co do powyzszej zjezdzalni, to zjezdzalam na podobnej w Siam Parku na Teneryfie. Ma "tylko" 28 m, i o ile uwielbiam wszelkie parki wodne - zjazd kompletnie mi się nie podobał, no ale co kto lubi :) Jeśli chodzi o inspiracje, to mnie urzekł Keukenhof, olbrzymi ogród w Holandii, w którym podobno rośnie 8 mln roślin cebulowych ;) Zdjęcia na tyle mnie zainspirowały, że na koniec kwietnia mam już kupiony bilet ;) Poniżej poglądowe zdjęcie z netu :)

Załączniki:
keukenhof_kwiaty_ogród_park_designsekcja_41.jpg
keukenhof_kwiaty_ogród_park_designsekcja_41.jpg [ 42.23 KiB | Obejrzany 1050 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Gru 2013 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2832
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
W RPA istnieje możliwość nurkowania w klatce na morzu, obok rekinów. Jeśli kiedyś bym się tam wybrał, myślę że na pewno spróbuję ;) Koszty są tanie 1500 / 1750 randów, w zależności od operatora wycieczki. W przeliczeniu na złotówki - 450/520 zł. Emocje gwarantowane :)

Image

W sobotę w Chamonix, we Francji otwarto niezwykłą platformę widokową "Krok w pustkę". Kon­struk­cja składa się z prze­źro­czy­stych szkla­nych płyt, rzucając okiem w dół mamy pod sto­pa­mi 1000-me­tro­wą prze­paść :)

Image

I pomysł, dla osób z grubszym portfelem. W Las Vegas można przelecieć się Boeingiem 727 i doświadczyć stanu nieważkości. Cena takiego lotu - 4950$+5% podatków. Czyli nieco ponad 15 tys. zł. Kto wie, może za 10 lat zejdą trochę z ceny :)

Image

i filmik:

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group